Plisy okienne – czym się charakteryzują i dlaczego cieszą się taką popularnością?

[REKLAMA]

Plisy, czyli popularne rolety plisowane doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje mieszkań oraz osłony dużych okien i tych o nietypowych kształtach. Sprawdzamy, dlaczego warto zastanowić się nad ich zakupem!

Ten typ rolet okiennych sprawdzi się w każdym pomieszczeniu naszego domu. Choć na początku tekstu, wspominaliśmy o nowoczesnych aranżacjach, nie oznacza to, że rolety plisowane nie sprawdzą się w mieszkaniach o bardziej stonowanej stylistyce. Rolety plisowane zajmują niewiele miejsca, a po zwinięciu można wręcz odnieść wrażenie, że na oknie nie została zamontowana żadna osłona. Dzieje się tak dzięki specjalnej szynie, do której zamontowana jest roleta. Pozwala ona na osłonięcie całej powierzchni okna, jak również, prawie całkowite jej odsłonięcie. Dodatkowo, specjalne prowadnice, pozwalają na osłonięcie tylko takiej powierzchni okna, jaką w danej chwili życzy sobie domownik. W ten sposób, można idealne wręcz zarządzać zaciemnieniem pomieszczenia. Dzięki swojej konstrukcji, rolety plisowane sprawdzą się jako osłony okien dachowych, okien skośnych, czy nawet okien o nietypowych kształtach – jak koło, trapez, trójkąt.

Niezależnie od kształtu rolety, prowadnice sprawią, że ta będzie cały czas stykała się z powierzchnią okna, co pozwoli uzyskać oczekiwaną funkcjonalność. Szerokość plis to około 2 cm, co waz z harmonijkowym charakterem całej struktury, sprawia że roleta po zwinięciu, jest niemal niewidoczna. Roletami można sterować za pomocą sznurka, łańcuszka bądź elektrycznie. Dużą zaletą rolet plisowanych jest szeroka gama kolorystyczna oraz zakres tkanin z których można roletę plisowaną wykonać. W zależności od indywidualnych preferencji, roleta może być wykonana z materiału zaciemniającego bądź dwóch warstw tekstylnych, które mają pełnić dodatkową rolę termoizolacyjną.

Plisy okienne charakteryzują się minimalistycznym designem, zajmują niewiele miejsca i pasują do okien o zróżnicowanych kształtach. Sprawdzą się także w domach, które posiadają okna o dużych gabarytach, około 2,5-3 metra wysokości i analogiczną szerokość. Rolety plisowane to rozwiązanie uniwersalne, które charakteryzuje się dużą funkcjonalnością.

Odpowiedź