Jak wybrać najlepszy płyn do zmywania naczyń?

[REKLAMA]

Zmywanie naczyń to czynność, którą wykonujemy codziennie. Zależy nam więc na tym, by odbywała się ona szybko i dawała zadowalające efekty. Na co zwracać uwagę wybierając płyn do mycia naczyń? Podpowiadamy.

Skuteczność na pierwszym miejscu

Kupując środek do mycia naczyń, szczególnie zależy nam na jego właściwościach czyszczących. Najlepszy produkt powinien szybko i skutecznie usuwać wszelkie zabrudzenia, również te uporczywe, jak tłuszcz czy zaschnięte plamy. Świetnie jeśli radzi sobie z przypaleniami oraz zaciekami, a naczynia i szkło po umyciu są nieskazitelnie czyste i błyszczące. Bardzo ważne jest również to, aby działanie płynu do naczyń było oparte na naturalnych, bezpiecznych dla człowieka formułach i nie podrażniało skóry dłoni. Takie efekty obiecuje większość producentów środków czystości i chemii gospodarczej, lecz w rzeczywistości tylko niewiele produktów spełnia te wymagania. Należy do nich np. Ludwik Ekologiczny. Posiada on naturalną formułę Citric Acid Soda, która nie jest inwazyjna do ludzi ani środowiska, a do tego wyróżnia się bardzo przyjemnym, delikatnym zapachem. Jego wysoką skuteczność potwierdzają niezależne testy laboratoryjne.

Ekologia ma duże znaczenie

Wybierając środki do sprzątania oraz płyny do mycia naczyń należy zwracać uwagę również na to, czy są one przyjazne dla środowiska. Ekologia to obowiązek każdego z nas, na dodatek możemy wdrażać eko-rozwiązania na co dzień, podczas tak prozaicznych czynności jak zakupy. Wybierając przyjazny dla planety płyn do mycia naczyń dbamy o zdrowie nasze i naszych bliskiech oraz otoczenie. Produkty takie jak Ludwik Ekologiczny są wolne od fosforanów, boranów, mikroplastiku, formaldehydu, sztucznych barwników oraz wielu innych szkodliwych substancji. Na dodatek są w pełni biodegradowalne, a ich opakowania nadają się w 100 procentach do recyklingu. Troska o planetę i zrównoważona produkcja zostały potwierdzone licznymi certyfikatami, takimi jak ten wydany przez Centrum Badań i Certyfikacji EU Ecolabel. To świadomy wybór dla osób, które wiedzą, jak ważna jest nasza planeta.

Cena też się liczy

Skuteczność i troska o środowisko mają ogromne znaczenie, nie możemy jednak zapominać, że podczas zakupów dużą wagę przywiązujemy również do ceny. Czy można znaleźć skuteczny, ekologiczny i niedrogi płyn do mycia naczyń, czy satysfakcjonujące połączenie tych trzech czynników jest niemożliwe?

Płyn do mycia naczyń Ludwik Ekologiczny ma jeszcze jedną zaletę – jest bardzo ekonomiczny. Kosztuje niewiele i sprzedawany jest w opakowaniach o kilku pojemnościach – 475 ml i 750 ml oraz opakowaniu przemysłowym o pojemności aż 5 l. Można go kupić m.in. w sklepach sieci frisco.pl, bio family, selgros24pl, rajski sklep czy bee.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odpowiedź