Zalety donic oraz osłonek ceramicznych na rośliny

[REKLAMA]

Kwiaty są piękne same w sobie, aczkolwiek obowiązkowa jest też doniczka. Obecnie doniczki to nie tylko ich odpowiednia oprawa, ale też znakomita dekoracja. Sprawdzamy, jak wyglądają współczesne donice, zwłaszcza zwracając uwagę na doniczki ceramiczne. Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie są one jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie takich produktów. Sprawdzą się na balkonach i tarasach, ale też bezpośrednio w ogrodach czy pergolach.

Jak wyglądają doniczki ceramiczne?

Wielokrotnie doniczki ceramiczne są tworzone na styl retro i specjalnie postarzane. Oczywiście współcześnie tego typu doniczki to nie tylko klasyka. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo donic ceramicznych różnych pod względem odcieni, faktur, rozmiarów, wzorów czy struktur. Dzięki temu każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie, niezależnie od tego, jak wyglądają wnętrza, balkony, tarasy czy ogrody, nadając im unikatowego charakteru.

Do zalet doniczek ceramicznych należy między innymi odporność na warunki atmosferyczne. Jako że nie szkodzą im wilgoć czy mróz, bez problemu możemy postawić je nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale też na zewnątrz – latem i zimą, ponieważ są one też odporne na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nie ma obaw o to, że kolor doniczki wyblaknie.

Osłonki ceramiczne zamiast donic

Donice ceramiczne to tylko jedna z opcji. Dużą popularnością cieszą się dziś osłonki ceramiczne. Również te produkty dostępne są w wielu różnych kształtach, kolorach i wzorach, dlatego nie trudno znaleźć coś dla siebie. W odróżnieniu od donic należy jednak pamiętać, że osłony nie mają dziurek w dnie, a więc odpływu dla nadmiaru wody. Stąd osłonki ceramiczne należy stosować w połączeniu z donicami. Najpierw kwiat trzeba umieścić w doniczce, później dobrać odpowiednią osłonę, która może ozdobić pomieszczenie i będzie doskonałą ochroną roślin.

Trzeba też pamiętać, że osłony należy wymieniać wraz ze wzrostem roślin. Jeżeli więc kwiat się rozrasta, a jego system korzeniowy potrzebuje więcej miejsca, należy zapewnić mu optymalne warunki rozwoju.

Gdzie kupić dobre donice i osłonki ceramiczne?

Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że osłony ceramiczne i donice to produkty ciekawe, które pozwalają stworzyć właściwe środowisko do wzrostu roślin, ale też są znakomitą dekoracją otoczenia. Pozostaje pytanie, gdzie nabyć takie produkty.

Wydaje się, że najłatwiej odwiedzić centrum ogrodnicze, gdzie na pewno znajdziemy produkty ceramiczne. W takim miejscu wybór może być jednak dość wąski. Co więcej, często nie są to donice czy osłony dekoracyjne, ale zwykłe produkty stworzone na styl retro.

Lepszym rozwiązaniem jest internetowy sklep z doniczkami. Ze swojej strony rekomendujemy sklep Lots of Pots, dostępny pod adresem https://lotsofpots.pl/. Co urzekło nas w tym przypadku, to przede wszystkim ogromna oferta, aczkolwiek ilość idzie tutaj w parze z jakością. Doniczki i osłony są znakomitymi jakościowo wyrobami. Oprócz tego są to produkty piękne i dekoracyjne, a do tego dostępne w atrakcyjnej cenie.

Odpowiedź