Zakochani w szkle – nowoczesne dekoracje szklane do kuchni, łazienki, salonu

[REKLAMA]

Szkło, ten naturalny materiał, jest niezwykle wdzięczny do tworzenia niepowtarzalnych dekoracji. Naturalny połysk szkła, dokładnie oszlifowane krawędzie, same w sobie stanowią eleganckie elementy zdobnicze. Jeśli do tego dodamy grafikę, z odpowiednio dobranym motywem i kolorem do dekorowanej przestrzeni, to możemy wyczarować naprawdę niezwykłe efekty wizualne. Najczęściej panele szklane są montowane w kuchni i w łazienkach w tzw. przestrzeniach mokrych. Panele szklane świetnie sobie radzą w takim środowisku. Wydawałoby się, że szkło jest materiałem kruchym delikatnym, ale szkło hartowane o odpowiednio dobranej grubości w zależności od zamawianego gabarytu, ma stosunkowo wysoką wytrzymałość a w środowisku wilgotnym świetnie daje sobie rade.

Panele szklane, atrakcyjne inspiracje do wykorzystania przy projektowaniu wystroju kuchni i łazienki

Panele szklane jako ozdoba kuchni. Panele szklane montowane w przestrzeniach między szafkami. Panele szklane do kuchni modne wzory.

Panel szklany na ścianie kuchni to bardzo wygodne rozwiązanie. Przygotowując posiłki, nie musimy się bać, że ściana nam się zachlapie i powstaną plamy nie do zmycia. Szkło w kuchni wszystko zniesie i o jego czyszczenie nie stanowi problemu. Do utrzymania w czystości panelu szklanego z grafiką, wystarczą zwykły płyn do szkła i ściereczka.

Panele szklane do kuchni, wzory specjalnie wyselekcjonowane do przestrzeni między szafkami w kuchni

Dekoracje panele szklane z motywem kwiatów polnych

Polne kwiaty, zioła artystycznie malowane są bardzo modne. Dodatkowo zioła zarówno świeże jak i suszone są bardzo powiązane z tematyką kuchenną, gotowaniem, zdrowym jedzeniem. Zioła, kolorowe kwiaty polne, bezkresne łąki to bardzo dekoracyjne elementy, które warto wykorzystać projektując panele szklane do kuchni.

Panele szklane w stylu minimalistycznym, mozaika w odcieniach szarości

Kolor szary mozaiki na panelu szklanym został dopasowany do koloru mebli kuchennych. Panele szklane mają tą wspaniałą cechę, że możemy je dociąć na wymiar, tak aby można je było dokładnie wpasować w przestrzeń między szafkami. Oczywiście można w panelu wyciąć wszelkie niezbędne otwory np. na gniazda elektryczne. Szkło do kuchni na ścianę stylu minimalistycznym, to będą też grafiki rysowane cienką kreską np. kontury ukochanych miast, pejzaży, czy słynnych budowli.

Panel szklany do kuchni – płomienie na czarnym tle

Mieszkanie w męskim stylu i kuchnia oszczędna w swoim wyrazie, ale z wyrazistymi akcentami.

Płomienie na panelu rozświetlają przestrzeń. Grafika na fototapecie z motywem artystycznie rysowanych steków stanowi tematyczne uzupełnienie panelu. Aż się chce wrzucić mięso na grilla. Kuchnia i jadalnia utrzymane w kolorach ciemnej szarości, zostały ożywione płomieniami chwyconymi na powierzchni panela szklanego. Widać, że tu mężczyzna rządzi w kuchni.

Krajobraz z plantacją herbaty na panelu szklanym

Standardowo panele szklane do kuchni na ścianę, są projektowane jako poziome tafle szkła. Mając na uwadze, że panel jest w poziomie, to kadry krajobrazów panoramicznych będzie można świetnie dopasować do oczekiwanych wymiarów szkła. Widok na pola porośnięte krzewami herbaty, kawy, to dobry motyw na dekorację kuchni. Dekorację kuchni możemy odpowiednio wzbogacić naklejkami, obrazami, plakatami z odpowiednio dobraną grafiką o tematyce herbata, kawa.

Panele podświetlane do kuchni

Kolorowe liście w promieniach słońca na panelu szklanym

Liście na tafli szkła z podświetleniem od spodniej strony panelu. Kolor liści dodatkowo został wzmocniony światłem ledowym. Przechodzące przez szkło światło, delikatnie oświetla przestrzeń kuchni, łamie monotonię szarych szafek. Na panele szklane z podświetleniem najlepiej wybierać grafikę w kolorach jasnych, pastelowych. Światło lepiej przenika poprzez grafikę w jasnych kolorach. Chociaż zjawiskowo wyglądają panele z motywem miasta wieczorną porą. Okna wypełnione mocnym światłem, uliczne lampy jarzące się o zmroku, wprowadzają czarowną atmosferę do dekoracji. Ze względu na bezpieczeństwo, stosujemy szkło hartowane do kuchni.

Panele szklane do łazienki, panele szklane na ścianę pod prysznic, nad wanną

Panel szklany Storczyk

Amarantowy storczyk na czarnym tle panela szklanego, to nie tylko modny element graficzny, to także dekoracyjny trik na podkreślenie eleganckiej formy wanny. Biała wanna pozostaje w dużym kontraście kolorystycznym do panelu, przez co zarówno wanna jak i panel stanowią widoczną i równorzędną dekorację składającą się na wystrój łazienki.

Panel szklany do łazienki z motywem wodospadu w lesie deszczowym

Woda w łazience to ulubiony motyw nie tylko dekoratorów wnętrz. Widok wodospadu, płynącej wody przez połyskującą taflę szkła wzmacnia efekt ruchu wody. Podobne efekty otrzymamy stosując panele szklane z widokiem na burzliwe wody morza. Panel szklany w dużym formacie z motywem fal morskich na pewno będzie fascynującą dekoracją pokoju kąpielowego.

Odpowiedź