Stół i krzesła na Święta Bożego Narodzenia

[REKLAMA]

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a więc to czas na to, abyś pomyślał o zakupie stołu i krzeseł na tą wyjątkową okazję. W końcu to niesamowity czas w roku, kiedy możemy spędzić niezapomniane chwile z najbliższymi.

Stół i krzesła do jadalni – jak wybrać?

Poszukując idealnego stołu na Święta Bożego Narodzenia, najlepiej zacząć od obliczenia, ile osób będzie z niego korzystać. Wiedząc, że jedna osoba musi mieć około 55-60 cm szerokości i 40 cm głębokości, a odległość między osobami siedzącymi naprzeciwko siebie powinna wynosić około 25 cm, szybko ustalimy rozmiar stołu do wyboru. Ważne są również krzesła, które powinny tworzyć spójną całość razem ze stołem.

Kolejnym ważnym aspektem jest wysokość stołu, która zwykle waha się od 76 do 80 cm. Tutaj powinniśmy zastanowić się nad naszym komfortem. Dla osób wysokich najwygodniejszy blat to 78-80 cm, a dla osób o średnim wzroście optymalna będzie wysokość 76 cm. Stół i krzesła znajdziesz w sklepie internetowym https://wphw.pl/. Oferują oni szeroki wybór stołów i krzeseł, o różnorodnych rozmiarach, materiałach oraz wybarwieniach.

Stoły i krzesła do salonu nowoczesne – spójne z wnętrzem

Stół i krzesła powinny być integralną częścią przestrzeni mieszkalnej, dlatego tak ważna jest równowaga między stołem a meblami. Stoły rozkładane to idealny pomysł na świąteczny czas, gdyż zmieszczą się przy nim wszyscy goście. A gdy okres świąteczny dobiegnie końca – stół można złożyć i rozkładać na specjalne okazje.

Jest to również idealna alternatywa dla pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni, można je codziennie składać lub ustawiać przy ścianie, a w razie potrzeby można je rozłożyć. Wiele modeli blatów ma dwie lub więcej przekładek, dzięki czemu w razie potrzeby możemy je otworzyć. Stoły i krzesła do salonu nowoczesne tworzą niesamowitą atmosferę i są idealnym miejscem do spotkań z najbliższymi.

Wielkość stołu i ilość krzeseł

Wielkość stołu powinna być również dostosowana do parametrów Twojej rodziny. Naturalną decyzją wysokich ludzi byłby zakup stołu z wysokimi nogami. Jeśli jednak masz małe dzieci, planujesz powiększyć rodzinę lub często zapraszasz gości, najlepiej wybrać stół o średniej wysokości, aby każdy czuł się przy nim jak najlepiej.

Oczywiście ilość miejsc powinna odpowiadać ilości członków rodziny, ale zapasowe krzesła zawsze się przydają. Idealnym rozwiązaniem jest zakup stołu z kompletem krzeseł przekraczającym ilość członków rodziny. Jeśli nie jest to możliwe ze względu na małą jadalnię, warto zainwestować w co najmniej dwa dodatkowe miejsca.

Stół do salonu – jaki jest najlepszy?

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywano stoły przez lata było drewno. W nowoczesnych meblach jest jednak coraz częściej zastępowany różnymi zamiennikami, takimi jak płyty MDF czy tworzywa sztuczne. Ciekawą alternatywą są stoły z elementami metalowymi i kamiennymi. Swoich fanów mają również wszechstronne produkty wykonane z najróżniejszych materiałów. Najważniejsze jest to, że materiał, z którego wykonany jest stół i krzesła, jest podobny w fakturze do materiału, z którego wykonane są inne elementy wyposażenia. Na przykład stół z krzesłami można ustawić tak, aby tworzył główną ścianę pokoju. Modne i atrakcyjne są również stoliki ze szklanym blatem, ale pamiętajmy, że niekoniecznie sprawdzają się w domach z dziećmi.

Odpowiedź