Projektowanie wnętrz online w czasie pandemii

[REKLAMA]

Pandemia wpłynęła na prawie każdy aspekt naszego życia, kreując nowe zachowania lub zmieniając dotychczasowe przyzwyczajenia. Tak samo stało się w przypadku branży projektowania wnętrz, tu także izolacja pozostawiła swój ślad. Wpłynęła nie tylko na usługodawców, ale i na wybory konsumenckie. Jak pandemia wpłynęła na architekturę wnętrz?

Projektanci wnętrz w Warszawie

Architekci i projektanci w czasie kryzysu

Pracownie projektowe musiały być gotowe na zmiany, które wymusiła na nich pandemia. Wyciągnięto wnioski i podjęto kroki, które dotyczą nie tylko architektów, ale i ich partnerów biznesowych. Kluczem do sukcesu jest elastyczność zespołów i zaufanie klientów. Tak jak wiele innych branż, tak i projektanci wnętrz przeszli na tryb zdalny. Spotkania online na różnych platformach z klientami, to czasem jedyny sposób na utrzymanie firmy i zdobywanie zleceń. W czasie pandemii wiele pracowni straciło planowane projekty ze względu na izolację społeczeństwa i wycofywanie inwestycji ze strony klientów.

Podział kawalerki na dwa pokoje

Środowisko dobrze przygotowane na kryzys

Jak w nowej codzienności pracują projektanci? Pracują głównie przez telefon i zdalnie. Najczęściej wykorzystują pocztę elektroniczną i są w stanie świadczyć pełnowartościową usługę projektową. Taki system pracy ma wiele zalet, zaoszczędzanie czasu na dojazdach, dzielenie obowiązków zawodowych z domowymi. Największe plusy pracy zdalnej wynikają z możliwości poświęcenia większej ilości czasu na projektowanie. Do nowej sytuacji musi dostosować się każdy architekt wnętrz. Warszawa oferuje takie usługi od początku pandemii.

Małgorzata Mierzwińska | MGArchitekci

Praca online ma też swoje wady, wiele z nich wynika z trudnościami w dostępie do towarów i próbek dostarczanych przez producentów, które stanowią podstawę pracy projektantów. Pandemia nie oszczędziła dostawców materiałów wyposażenia wnętrz, kontrola jakości ich produktów odbywa się zdalnie, co wymaga wypracowania nowych strategii i zasad. Dostępność materiałów i ich jakość wpływa na decyzje i wybory projektowe architektów wnętrz.

Po przejściu na tryb zdalny bardzo ważna jest promocja swoich usług i aktywność w Internecie. Jeśli czujesz potrzebę poszukiwania nowych kanałów promocji warto postawić na obecność w mediach społecznościowych, kontakt telefoniczny i dobrą stronę WWW. Warto zainwestować w szkolenia i budowanie marki osobistej architekta. Potencjalne trudności w zdobywaniu klientów i zdobyciu ich zaufania rozwiązuje projektowanie wnętrz online i architekci, którzy są w stanie świadczyć usługę projektową zdalnie.

Projektowanie wnętrz online w czasie pandemii

Wnętrza 2021

Światowa pandemia zweryfikowała decyzje zakupowe klientów końcowych. Ich wybory zmieniają się, bo zmieniły się ich potrzeby. Wiele osób kupuje ogródki działkowe lub chce przeprowadzić się do domu z ogrodem. Spędzamy więcej czasu w mieszkaniach, pracujemy zdalnie, nie wychodzimy do kin czy restauracji i potrzebujemy przestrzeni.

Architekt wnętrz

Ostrożność inwestycyjna klientów nie dziwi. Nie tylko pracownie projektowe mają problemy, klienci również są ostrożniejsi w wydawaniu pieniędzy. W aranżacji wnętrz pomogą nam architekci, którzy dostosowali się już do nowej sytuacji i prowadzą zdalne projektowanie wnętrz – Warszawa i inne duże miasta oferują takie usługi i realizują dziesiątki projektów wnętrz.

MGArchitekci | Małgorzata Mierzwińska

Porady projektanta Wnętrz

One Response - Add Comment

Odpowiedź