Płytki ceramiczne- gdzie szukać wnętrzarskich inspiracji i gdzie kupić glazurę?

Płytki ceramiczne to taki materiał wykończeniowy, który można spotkać niemalże w każdym domu i mieszkaniu. Doskonale sprawdza się on w praktyce w pomieszczeniach szczególnie narażonych na wilgoć, tam gdzie łatwo może się coś rozlać oraz tam, gdzie natężenie ruchu jest spore. Ceramikę bardzo często można też spotkać w budynkach użyteczności publicznej. Może ona pozostawać niezmiennie piękna przez lata, co również stanowi ważny argument za tym, aby ją stosować. Skoro już wiemy, że najlepszym rozwiązaniem do naszej łazienki będzie ceramika- gdzie kupić płytki ceramiczne i gdzie szukać inspiracji?

Na początek warto rozeznać się w bieżących trendach

To ważne chociażby po to, aby wyrobić sobie swój gust, wiedzieć, co się nam podoba, a co zupełnie nie jest dla nas. Dlatego też zanim wyruszymy na poszukiwania do marketów budowlanych czy innych salonów sprzedaży, dobrym pomysłem jest skorzystanie z sieci oraz z oferty sklepów tutaj dostępnych. Dobrze zaopatrzony sklep internetowy z wyposażeniem łazienek pokaże nam, jakie propozycje płytek są obecnie najmodniejsze i w jaki sposób można łączyć ze sobą poszczególne elementy kolekcji płytek. Tym samym rozeznamy się w tym, co jest modne i jakie są dostępne możliwości nie ograniczając się do tego, co akurat znajdziemy w danym sklepie na wystawie.

Warto zauważyć, że tutaj wybór może być o wiele większy niż w przypadku salonów stacjonarnych. Są także sklepy, w których znajdziemy ceramikę premium- o wyjątkowym wzornictwie, które zostało docenione na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługują kolekcje płytek włoskich producentów, którzy słyną z pasji do tworzenia takiej właśnie ceramiki. To właśnie u nich znajdziemy zaskakujące kształty i kolory, co stanowi doskonały sposób na stworzenie przestrzeni oryginalnej i bardzo estetycznej.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Po pierwsze, zastanawiamy się, gdzie kupić płytki ceramiczne, ale w drugim kroku równie ważne jest to, aby wiedzieć jakie płytki kupić. Poszczególne rodzaje glazury różnią się między sobą tym, gdzie można je układać- glazura o większej wytrzymałości jest oferowana w formie płytek podłogowych, a inne propozycje są odpowiednie do układania na ścianach.

Płytki ceramiczne różnią się między sobą klasą ścieralności. Te, które mają oznaczenie jako klasa „0” są przeznaczone tylko i wyłącznie na ściany. Płytki podłogowe mogą posiadać oznaczenie klasy ścieralności od I do V, gdzie im wyższa wartość tym bardziej wytrzymała glazura. Tym samym, płytki posiadające V klasę ścieralności będą tymi najbardziej wytrzymałymi i odpornymi. Można je z powodzeniem stosować nawet w miejscach o bardzo dużym natężeniu ruchu.

Ważną kwestią jest także to, gdzie takie płytki będziemy chcieli położyć. W przypadku chęci ułożenia ich na zewnątrz, na przykład na tarasie- koniecznie trzeba wybrać płytki odporne na mróz. Doskonale w takiej roli sprawdzają się gresy. Mają one wyjątkowa odporność na wszelkie niesprzyjające czynniki atmosferyczne, dodatkowo są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie wycierają się i pozostają niezmiennie piękne przez lata.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Odpowiedź