Obrus czy bieżnik? Co na świąteczny stół?

[REKLAMA]

Święta to wyjątkowy czas. W Wigilię każdy chce, by wszystko było dopracowane i zapięte na ostatni guzik. Tego dnia szczególne znaczenie ma stół. Stanowi w końcu element tradycji. Zgodnie z nią powinien być pokryty białym obrusem. Taki dodatek sprawia, że nakrycie prezentuje się elegancko i efektownie. Podpowiadamy, co na świąteczny stół będzie najlepsze. Zapraszamy do lektury.

Co wybrać na świąteczny stół?

Wiele osób przywiązuje szczególną uwagę do dekoracji i ozdób świątecznych. Wpływają one na klimat podniosłego wydarzenia i kreują odpowiednią atmosferę. Szczególnie istotny zdaje się wybór tekstyliów na stół wigilijny. Na rynku nie brakuje wielu propozycji. Za jedną z najpopularniejszych uchodzi klasyczny biały obrus świąteczny na Boże Narodzenie. Oprócz takich rozwiązań coraz większą wagę zyskują także kolorowe materiały oraz bieżniki, czyli zupełnie nowoczesne akcesoria tekstylne. 

Obrus świąteczny 

Większość polskich rodzin wciąż decyduje się na obrus świąteczny utrzymany w jasnych, najlepiej białych odcieniach. Idealnie wyglądają na nim wigilijne przysmaki, a także zastawa. Biel bowiem świetnie kontrastuje ze sztućcami, a przede wszystkim symbolizuje dobre intencje. Ma więc znaczenie dekoracyjne, a zarazem sentymentalne. Jednak na rynku nie brakuje także obrusów kolorowych, które także mogą być ozdobą samą w sobie. Możesz więc zdecydować się na propozycje z motywem choinek czy gwiazdek w kolorach czerwonym czy zielonym. Takie rozwiązania mogą ozdobić stół podczas pierwszego czy drugiego dnia świąt. Szeroki wybór tekstyliów tego typu otrzymasz na stronie marki Łóżkoholicy, która słynie z wysokiej jakości artykułów do domu. 

Bieżnik na stół świąteczny

Bieżnik na stół świąteczny może być świetną odmianą od klasycznego obrusa. Długie tekstylia rozłożone na blacie stołu staną się piękną i efektowną dekoracją. Takie rozwiązanie dostępne jest w wielu różnych kolorach. Masz okazję zdecydować się na klasyczne białe lub zupełnie kolorowe tekstylia. Na rynku znajdziesz także koronkowe dodatki tego typu. Dlatego też bez problemu dopasujesz je do stylistyki swojego wnętrza oraz pozostałych dekoracji świątecznych. Co ważne, jeśli chcesz zachować tradycję, pierwszego dnia na stole może zagościć biały obrus, z kolei bieżniki wykorzystasz podczas kolejnych dni świąt. Świetnie sprawdzi się on w przypadku estetycznych stołów, których blat warto eksponować. Otrzymasz idealny bieżnik świąteczny na lozkoholicy.pl. Bogactwo wzorów pozwoli Ci dopasować najlepszy do swojego wnętrza. 

One Response - Add Comment

Odpowiedź