Moda na żyrandole kryształowe – 8 modeli pasujących do każdego wnętrza

[REKLAMA]

Nie da się ukryć, że moda na duże kryształowe żyrandole powraca, a my stawiamy na nie w swoich mieszkaniach coraz chętniej. Wszystko wskazuje też na to, że taki trend w najbliższej przyszłości będzie zachowany. W zasadzie nie ma w tym nic zadziwiającego. Żyrandole kryształowe przekonują do siebie między innymi oryginalnym i wyjątkowym designem. Ponadto gwarantują wiele opcji aranżacyjnych. W końcu nie można zapomnieć, że pasują do niemal każdego wnętrza – industrialnego, skandynawskiego, nowoczesnego, a nawet shabby chic.

Klasyka w nowym wydaniu

Jeszcze do niedawna nikt z nas nie wyobrażał sobie żyrandola kryształowego w swoim mieszkaniu. W zamian widywaliśmy je natomiast w pałacach czy wielkich salach balowych. Dziś sytuacja nieco się zmieniła, za co podziękować musimy projektantom. Tak oto na rynku pojawiło się wiele mniejszych żyrandoli, które doskonale wpasują się w różne wnętrza. Do większych pomieszczeń zaleca się klasyczne żyrandole stylizowane. Do mniejszych natomiast lampy minimalistyczne. Skoro żyrandole kryształowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, weźmy pod uwagę ich poszczególne modele. W tym wpisie zaprezentujemy te, które odnajdą się w każdym wnętrzu bez wyjątku. Na co więc postawić, aby mieć żyrandol nie tylko designerski, ale również funkcjonalny, który będzie idealnym uzupełnieniem salonu, przedpokoju, a nawet pokoju dziecięcego, kuchni czy łazienki? Już spieszymy z odpowiedzią.

Żyrandol Palace

Pierwszym na naszej liście jest żyrandol Palace, który wykonano z wysokiej jakości kryształów. W tym produkcie mamy to, co w żyrandolach jest najważniejsze. Ekstrawagancję oraz filigranową formę w postaci łańcuszków z oszlifowanymi kryształkami.

Żyrandol Mira

Wielu klientów zainteresować powinien również żyrandol Mira, który łączy w sobie styl klasyczny z nowoczesnym. Wyposażono go w kremowe klosze i lakierowaną podstawę. Najważniejszym jego elementem są jednak niezwykle urokliwe kryształy Asfour.

Żyrandol Salisburgo

Żyrandol Salisburgo to z kolei odzwierciedlenie przepychu. Zauważyć trzeba przede wszystkim, że jest to żyrandol 12-punktowy, od którego trudno oderwać wzrok. Co istotne nie tylko przy zapalonym świetle, ale i wówczas, kiedy jest on wyłączony.

Żyrandol Modena

Na żyrandol Modena stawiają ci, którzy w swoich pomieszczeniach cenią sobie wyraziste akcenty. Wykonano go z metalu w kolorze złota z białą patyną. Uroku nadają mu natomiast odbijające światło dyskretne kryształy.

Żyrandol Opera

Klasyką w nowym wydaniu jest natomiast żyrandol Opera. Z pewnością będzie to lampa, która znakomicie odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach. Warte podkreślenia jest to, że żyrandol ten został wykonany ręcznie. Poza kryształkami Swarovskiego tworzy go metal w kolorze srebra.

Żyrandol Contarini

Żyrandol Contarini to lampa dla tych, którzy cenią sobie minimalizm. Wykonano go z metalu w kolorze szlachetnego złota i kryształów. Lampa ta sprawdzi się w każdym wnętrzu bez wyjątku. Idealnie uzupełnia wnętrza klasyczne, ale również i te nowoczesne.

Żyrandol Burlesque

Do większych pomieszczeń polecamy żyrandol Burlesque, którego średnica to aż 100 cm. W tym przypadku do czynienia mamy z naprawdę ekstrawaganckim żyrandolem, w którym widoczna jest gra kolorów. Przejawia się ona między innymi w postaci czerwonych i fioletowych kryształach Swarovskiego.

Żyrandol Delhia

Połączenie nowoczesności i klasyki widzimy również we włoskim żyrandolu Delhia. Uroku tej lampie dodają między innymi małe wykonane z materiału abażury, których jest tutaj aż szesnaście. Dodatkowo luksus nadają mu kryształy Swarovskiego oraz łańcuchy niewielkich pereł.

Jak wybrać żyrandol kryształowy?

Zwróćmy jeszcze uwagę na dobór takich żyrandoli. Jeśli spojrzymy tu na ich wielkość to na korytarzu czy w łazience nie powinny to być żyrandole o średnicy większej niż 50 cm. Większe lampy sprawdzą się natomiast w salonach. Posłużyć się tu można specjalnym wzorem. Tak oto dekoratorzy mierzą długość i szerokość pomieszczenia, najpierw dodając do siebie obie wartości, a następnie wynik mnożąc przez 10. Otrzymany wynik odnosi się do optymalnej średnicy żyrandola, choć pamiętajmy, że lampa może być nieco większa. Nie powinna być natomiast mniejsza, gdyż w niedostateczny sposób może ona oświetlać dane pomieszczenie.

Odpowiedź