Moda na ekologie z winylem

[REKLAMA]

Ekologiczne rozwiązania zdominowały niemalże każdą branże. Dodatki czerpiące potencjał z natury cieszą się popularnością w najlepszych pismach o architekturze wnętrz. Jednakże warto rozgraniczyć rozwiązania na te, które gwarantują zgodę z naturalnymi komponentami, jak i te, które powstają z dbałością o środowisko naturalne.

Większość rozwiązań oferowanych w sklepach z dodatkami i akcesoriami domowymi bierze pod uwagę wyłącznie barwę i materiał, który pozostaje surowcem naturalnym. Popularnością cieszą się palety drewniane, lniane poszewki na poduszki, piękne ozdoby wykonane z drewna, które wykończeniem nawiązują do popularnego stylu skandynawskiego i wiele innych elementów gwarantujących naturalny efekt i harmonijność.

Styl ekologiczny we wnętrzu

Jako styl ekologiczny można zdefiniować wszystkie te rozwiązania, które ograniczają zużycie tworzyw sztucznych. Ponadto wiele osób uważa za pierwowzór ekologicznego sposobu urządzania wnętrza trendy, które przywędrowały do nas z Europy Północnej, gdzie ogromny nacisk kładzie się na komfort i praktyczne rozwiązania. Unikanie zbędnych ozdób, dodatków i niepraktycznych rozwiązań gwarantuje harmonię i życie w zgodzie z samym sobą.

Największą zaletą stylu ekologicznego jest dobór wszystkich elementów dekoracyjnych oraz mebli w myśl zasady, że dobra inwestycja powinna zapewnić długotrwałą satysfakcję. Surowce naturalne pomimo tego iż są droższe niż sztuczne komponenty, to zachowują trwałość i estetykę przez wiele lat. W konsekwencji nie jest konieczne wymienianie mebli i dodatków w tak szybkim czasie, a tym samym środowisko nie cierpi podczas produkcji kolejnych rozwiązań.

Winyl jako surowiec wtórny świetnie wpisuje się w standardy stylu ekologicznego. Struktura wykonana jest z PCW czyli polichlorku winylu, który umożliwia powtórne przetwarzanie materiału. Winyl może być poddawany 3 sposobom recyklingu: mechanicznemu, chemicznemu oraz elektrycznemu. Wskazane metody umożliwiają odzywanie materiału bez zaśmiecania środowiska naturalnego.

Winyl w domu – czyli co można z niego wykonać?

Materiały winylowe mają wiele możliwości aranżacyjnych. Z powodzeniem wykorzystywane są do produkcji tapet i oklein ściennych, materiałów obiciowych, kaletniczych oraz introligatorskich. Wszystkie rozwiązania cieszą się wysokim poziomem estetyki i trwałości. W przeciwieństwie do sztucznych materiałów te wykonane z winylu są bardzo łatwe w pielęgnacji, a tym samym świetnie odnajdują się w środowisku nie tylko domowym, ale i jako aranżacja biur, hoteli, lokali gastronomicznych i innych miejsc użyteczności publicznej.

Dlaczego warto wybrać materiały winylowe?

Materiały winylowe to rozwiązania ekologiczne, które prezentują się imponująco i elegancko zdobiąc niemalże każde pomieszczenie w domu, a nawet w ogrodzie. Ich właściwości zostały docenione nie tylko przez architektów wnętrz, ale i producentów zajmujących się dostarczaniem tapicerki samochodowej, galanterii skórzanej czy obić wykorzystywanych na luksusowych jachtach. Barwione w najmodniejsze odcienie będą ozdobą na wiele lat wymagającej eksploatacji dodając wnętrzu niesamowitego kunsztu i charyzmy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą: http://www.vinylpex.com.pl/

Odpowiedź