Kilka przykładów projektów wnętrz jednych z najbardziej uznanych pracowni projektowych na świecie.

[REKLAMA]

Projektowanie wnętrz to niezwykle ciekawe i kreatywne zajęcie. W końcu, kto z nas nie lubi spędzać czasu w jakieś ładnej przestrzeni? Dzisiaj przyjrzymy się jednym z najciekawszych projektów.

LUX* Grand Baie to luksusowy hotel na Mauritiusie. Za odważny projekt wnętrzna odpowiedzialna jest pracownia projektowa Kelly Hoppen Interiors. W środku znajduje się wiele nawiązań do lokalnej społeczności i kultury, wszystko to zostało połączone zgrabnie z najwyższym standardem i luksusem.

Philippe Starck to człowiek orkiestra. Projektuje motocykle, ubrania ale też bardzo ciekawą architekturę. Lubi on łączyć wiele skrajności. Połączenie surowego betonu z luksusowymi materiałami? Proszę bardzo. Meble w bardzo klasycznym wzornictwie, zestawione z jaskrawymi kolorami? To również się znajdzie. Zresztą spójrzcie sami!

Dla odmiany pracownia projektowa Victorian Hagan Interiors, w przeciwieństwie do pana Strack-a, stawia na bardziej stonowane, minimalistyczne projekty. Victoria Hagan stara się od nowa zdefiniować pojęcie luksusu. Stawia ona na najwyższa jakość, przestrzeń i nawiązania do klasyki architektury.

A może coś więcej niż tylko wnętrza? Rockwell Group to pracownia projektująca nie tylko niesamowite wnętrza, ale też niesamowite budynki w ogóle. Stawiają sobie naprawdę ambitne, architektoniczne plany. Weźmy za przykład restaurację w hotelu Moxy East Village w Nowym Jorku. Wnętrze przypominające katedrę wykończone elementami Art. Deco. Niesamowita kompozycja stylu i bardzo odważny projekt!

Co jeśli masz dość nowoczesności i chcesz się cofnąć w czasie? Timothy Corrigan ma dla ciebie idealną propozycję. Ten architekt posiadający pracownie w Los Angeles i Paryżu, umiłował sobie bardzo konkretny styl. Czerpie on pełnymi garściami z klasycznych dworków i pałaców, które możemy znaleźć w Europie. W pomieszczeniach, które zaprojektowała jego pracownia naprawdę można poczuć się jak brytyjska królowa!

Jeżeli natomiast nie interesuje cię przepych jak we wcześniejszym projekcie, warto zwrócić uwagę na minimalistyczne wnętrza!

Polska pracownia projektowa Better Home Interior Design, znana jest z zabawy różnymi stylami i dodatkami. Tworzą świetne uniwersalne przestrzenie, bawiąc się różnymi dodatkami zupełnie odmieniają wystrój wnętrza. Tak jak na przykładzie tego domu z Piaseczna. Minimalne, eleganckie wnętrze, które dzięki kilku dodatkom tworzy ciekawe miejsce do życia. Przy okazji wciąż dając przestrzeń na eksperymenty!

To były przykłady projektów, jednych z najbardziej uznanych pracowni projektowych na świecie. Pamiętaj jednak, że zabawa architekturą wnętrz nie jest zarezerwowana jedynie dla wybranych. Już dzisiaj możesz na własną rękę spróbować eksperymentów z różnymi stylami, a kto wie może stworzysz coś unikalnego na skalę światową!

Odpowiedź