Jak wykorzystać papierowe zdjęcia do aranżacji wnętrz?

[REKLAMA]

Sentyment do klasycznych, papierowych fotografii sprawia, że chętnie decydujemy się na wywołanie zdjęć i zamianę ich w stylowe, papierowe obrazy. Dzięki popularyzacji usługi internetowej, jaką jest wywoływanie zdjęć online, drukowanie ich stało się niebywałe łatwe i wygodne. 

W jaki sposób możemy przyozdobić swoje mieszkanie papierowymi fotografiami?

Jeżeli zdecydowałeś się już na wydrukowanie swoich najlepszych fotografii, to z całą pewnością zamierzasz je efektownie wyeksponować. Wcześniej warto jednak przemyśleć jakie formaty Cię interesują, chociażby po to, aby zakupić odpowiednie albumy lub też ramki. W zależności od tego, jaką przestrzenią do zagospodarowania dysponujesz, musisz z rozmysłem zaplanować swoje fotograficzne ekspozycje.

Jeżeli posiadasz niewielki pokój, w którym na ścianach nie ma miejsca na zawieszenie dużych formatów, to warto zakupić eleganckie fotograficzne albumy lub niewielkie ramki. Odbitki zdjęć w rozmiarze 9X13 cm lub 10X15 cm świetnie prezentują się w albumach, zwłaszcza jeżeli zamówimy je na papierze błyszczącym. Dzięki temu zdjęcia będą bardziej wyraźne i dobrze nasycone. Albumy w eleganckiej oprawie bardzo dobrze wyglądają na półce oraz nie zajmują dużo przestrzeni. Jeżeli zakupiliśmy także stylowe ramki, to możemy również postawić swoje rodzinne zdjęcia na biurku lub komodzie i w ten prosty sposób ocalić je od zapomnienia. Do zdjęć przechowywanych w postaci plików cyfrowych na komputerze niestety nie sięgamy zbyt często. Dlatego wywołanie zdjęć wydaje się najlepszym pomysłem.

Z kolei, jeśli dysponujemy jasnym, przestronnym salonem z niezagospodarowaną ścianą, warto zdecydować się na duże odbitki w formacie XXL. Mogą to być zdjęcia panoramiczne lub też kwadratowe, w zależności od tego, co chcemy wyeksponować. Do zaprezentowania pięknych pejzaży, najodpowiedniejsze będą zdjęcia panoramiczne, wydrukowane na satynowym papierze fotograficznym. Natomiast, jeśli chodzi o zdjęcia portretowe, to najkorzystniej wyglądają wydrukowane na formatach kwadratowych. W ostatnich czasach został spopularyzowany właśnie format kwadratowy, dzięki Instagramowi, na którym prezentowane są zdjęcia właśnie w takiej orientacji. Dlatego też kwadratowe odbitki potocznie określane są jako instafoty. Najpopularniejsze są jednak niewielkie rozmiary instafotek tzn.10X10 cm, najczęściej prezentowane w ramkach galeryjkach. 

Istnieje również wiele innych prostych sposobów na udekorowanie swojego mieszkania papierowymi fotografiami. Należą do nich m.in. fotokalendarz z własnymi zdjęciami, fotograficzny kolaż, plakat, czy też girlanda ze zdjęć przypiętych spinaczami do sznurka.

Życzymy więc wielu kreatywnych pomysłów!

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Odpowiedź