Fototapety jako modna aranżacja wnętrza

[REKLAMA]

Przytulna kolorystyka wnętrza i rozmieszczone w nim dekoracje są tylko jednym z pomysłów na nowoczesną aranżację. Aktualnym trendem w wystroju mieszkań i biur są fototapety, które od dłuższego czasu cieszą się dobrym wizerunkiem. Współcześnie są one synonimem oryginalności, a umieszczone na ścianie dodają wnętrzom energii i atrakcyjności. Podpowiadamy, jakie wzory fototapet pasować będą do mieszkania lub biura, a także na co uważać przy ich wyborze.

Modny pomysł na urządzenie wnętrza

Nie ma wątpliwości, że fototapety zawładnęły trendami wnętrzarskimi na świecie. Obrazy wykorzystywane są do dekoracji mieszkań, biur oraz przestrzeni publicznych nadając im atrakcyjnego wyglądu. Oryginalne wzory przybierają postać abstrakcyjnych grafik, realistycznych krajobrazów, fotografii miast, czy dziecięcych motywów. Wśród fototapet nie brakuje wzorów kwiatowych, imitacji marmuru, czy nowoczesnych grafik 3D. Różnorodność dostępnych motywów daje spore pole do popisu przy aranżacji.

Fototapety nie są wyłącznie sposobem na oryginalny wystrój pomieszczenia. Wzory pozwalają na uzyskanie wrażenia głębi, optyczne powiększenie wnętrza i poprawę samopoczucia znajdujących się w nim osób. Grafiki inspirowane naturą doskonale oddziałują na nerwy, koją stres i zwiększają uczucie odprężenia. Energetyczne zdjęcia miast pobudzają zmysły i motywują do wytężonej pracy, z kolei kolorowe grafiki kwiatów i mapy świata mają nieocenione walory dekoracyjne. Warto czerpać z wymienionych korzyści i zdecydować się na umieszczenie fototapety w swoim domu lub biurze.

Fototapeta do salonu, sypialni i kuchni – inspiracje

Popularnym miejscem umieszczania fototapet są sypialnie i salony. W przypadku sypialni królują zwłaszcza motywy sensualne, które wprowadzają do wnętrza przytulny i odprężający nastrój. Na ścianach umieszcza się spokojne krajobrazy, często przedstawiające widok dżungli, wodospadów, czy plaży. Alternatywą są modne wzory w liście i kwiaty, które świetnie współgrają z pozostałymi dekoracjami w sypialni. Salony są miejscem dla energetyzujących grafik i abstrakcyjnych wzorów. Dominują tu zwykle panoramy miast, fototapety 3D oraz widoki przedstawiające egzotyczne miejsca. Co z kuchniami i łazienkami? Trendem w wystroju kuchni są fototapety przedstawiające przyprawy, owoce, kawę, czy kolorowe dania. Modnymi wzorami do łazienek są natomiast grafiki przedstawiające wyspy, plaże i wodospady.

Przy wyborze fototapety zachowaj czujność

Wybór fototapety nie kończy się wyłącznie na wyborze wzoru powieszonego na ścianie. Jak podkreśla zespół sklepu internetowego Bajeczne Obrazy, równie ważny jest materiał, na którym nadrukowana zostanie grafika. Zdaniem specjalistów lepiej unikać wydruków w technologii solwentowej, które pomimo niższej ceny mają szkodliwy wpływ na zdrowie. W ich składzie obecny jest bowiem Cykloheksanol, czyli rakotwórczy związek, którego nie powinno się umieszczać wewnątrz pomieszczeń. Lepszym wyborem będą ekologiczne rozwiązania oraz przyjazne dla środowiska technologie, które jednocześnie mają neutralne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Warto sięgać po fototapety na płótnie, tworzone atramentami lateksowymi z dodatkową warstwą laminatu.

Inspirowane światowymi trendami fototapety królują w mieszkaniach i biurach na całym świecie. Warto sięgać po nie zwłaszcza w celu odświeżenia wystroju i wniesienia do niego nowej energii. Wybrane wzory fototapet optycznie powiększają przestrzeń oraz sprawiają, że staje się ona bardziej atrakcyjna. Możliwość zamówienia obrazu na wymiar gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do wymiarów ściany i wykończenie aranżacji w każdym detalu.

Odpowiedź