Fornir Kamienny – elastyczna tapeta z kamienia naturalnego

[REKLAMA]

Aranżacja wnętrza wiąże się z podjęciem kilku kluczowych decyzji. Przede wszystkim należy dobrać kolory, tak by pasowały do rodzaju pomieszczenia, a także – na co, coraz częściej zwraca się uwagę – zostały dobrane w zgodzie z danym pomieszczeniem jak i indywidualnymi preferencjami każdego z domowników. Wybór ten nie jest prosty, gdyż nierzadko rozwiązania tanie nie są trwałe, a drogie niekonieczne są dostępne dla każdego. Kompromisem może być dom oparty na materiałach imitujących kamień jak np. fornir kamienny. Czym dokładnie odznacza się ten produkt i jakie posiada kluczowe dla aranżacji wnętrz właściwości?

Fornir kamienny do wystroju domu

Fornir kamienny to modelowy przykład produktu dekoracyjnego do wnętrz. Ten materiał występuje w formie cienkich, bo kilkumilimetrowych arkuszy o elastycznych właściwościach. Przeważnie są to rozmiary pomiędzy 122/61 cm, a 122/244 cm. Co ważniejsze nawet przy tej elastyczności fornir zachowuje właściwości ochronne, a więc nie ma możliwości, by jednocześnie uległ zniszczeniu czy był podatny na uszkodzenia mechaniczne. Fornir wyróżniają także wyjątkowe aspekty w kwestii kolorytu. Z łatwością jako materiał może przypominać kamień, zachowując jednocześnie charakterystyczne dla niego wyraziste wykończenia oraz głębie tonacje.

Kluczowe zalety forniru kamiennego

Jak już wspomniano, fornir kamienny jest wyjątkowo elastyczny. To jednak niejedyna jego zaleta, którą docenia się podczas aranżacji. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na łatwość montażu. Fornir kamienny w formie arkusza nie wykorzystuje do pracy w domu dodatkowych narzędzi. Arkusze są montowane na podstawie samoprzylepnych nalepek dostarczonych wraz z płytą. Tym samym, proces jest łatwy, przebiega zupełnie bezproblemowo, a przy tym pozwala na oszczędność czasu. Fornir jest jednak nie tylko łatwym w obsłudze co trwałym produktem. Główną przyczyną tego stanu rzeczy są naturalne łupki pozyskiwane z żywicy poliestrowej wzmacniane dodatkowo przez włókno szklane. Pozwala to na zachowanie elastycznej formy płyty przy jednoczesnym zachowaniu możliwie najsilniejszych właściwości ochronnych.

Czy fornir sprawdzi się w danym pomieszczeniu?

Kamień nigdy nie wchodzi z mody. Ta sama zasada obowiązuje także w przypadku surowca, jakim jest fornir kamienny. Fornir posiada wszystkie zalety, które wyróżnia kamień. Dla łazienki polecany jest fornir z czarnego łupku. Materiał nie pochłania nagromadzonej wody. Nie ma obaw przed zalaniem podłogi czy zniszczeniem ścian. W kuchni arkusze forniru często stosuje się do wykończenia blatów. Choć nie wydaje się, by materiał ten był odporny na ścieranie (głównie ze względu na swoje rozmiary), to zapewnia gładkie i czyste powierzchnie nawet po dłuższym czasie. Pozostaje też odporny na działanie wysokich temperatur, co w przypadku kuchni ma niebagatelne znaczenie. Fornir wykorzystuje się także jako element wykończenia ścian. Nie ma znaczenia czy fornir ustawimy w salonie, czy przedpokoju. Kolory nie są dla tego surowca przeszkodą, toteż dobranie odpowiedniego rodzaju arkusza do pomieszczenia gdzie np. przeważa drewno lub dociera więcej niż zazwyczaj światła naturalnego, nie stanowi problemu.

Jak dobrać arkusz do danego pomieszczenia?

Przede wszystkim warto kierować się ogólnie przyjętymi zasadami wystroju wnętrz. Jasne kolory, a zwłaszcza czysta biel potrafi powiększyć optycznie pomieszczenie, by wydawało się ono większe i bardziej przestronne i otwarte. Ciemne tony w kamieniu sprawdzą się w bardziej oficjalnych pomieszczeniach jak salon, gdzie przyjmuje się gości. Te same zasady obowiązują także w łazience, gdzie nie zwraca się już aż tak dużej uwagi na kolory, ale styl pomieszczenia. Przeważnie łazienka jest miejscem relaksu i wyciszenia i temu mają służyć nieco stłumione aranżacje. Kamień podobnie jak i fornir pozwala na zachowanie unikatowego podejścia. Można wybrać rodzaj arkusza i dopasować do nowoczesnego stylu jak i pomieszczenia, gdzie przeważa drewno. Jak wiadomo, kamień jest niezwykle eleganckim i szlachetnym surowcem więc sprawdzi się w każdym wystroju. Jeśli szukacie Państwo forniru kamiennego zapraszamy do sklepu https://www.graniteks.pl/c/fornir-kamienny/

One Response - Add Comment

Odpowiedź