Ekskluzywne tapety w stylu urban jungle: egzotyczna dżungla w miejskich wnętrzach

Fizelinowe tapety w liście są prawdziwym przebojem ostatnich trendów wnętrzarskich. Można je spotkać zarówno w prywatnych domach, jak i miejscach publicznych. Ich sekret tkwi w dużych walorach dekoracyjnych i odporności na uszkodzenia. Tapeta fizelinowa nie drze się i nie blaknie.

Co to jest styl urban jungle i jak stworzyć go we wnętrzach?

Styl urban jungle tłumaczy się jako wielkomiejską dżunglę, ale nie tę pełną samochodów i drapaczy chmur. Tym razem chodzi o taką aranżację wnętrza, która mimo mieszkania w metropolii pozwala poczuć się jak w tropikach.

Styl urban jungle chętnie bazuje na żywych roślinach i jeśli tylko możemy sobie na takowe pozwolić, warto to zrobić. Nie muszą to być duże, okazałe kwiaty, czasem wystarczą niewielkie dekoracje z mchu, by wnętrze nabrało innego charakteru.

Oprócz tego styl urban jungle lubuje się we wszelkich dodatkach z motywami liści lub kwiatów. Mogą one być uwidocznione na zasłonach, poduszkach dekoracyjnych, dodatkach, np. kubkach i koniecznie na tapetach. Duże powierzchnie dekorowane motywami florystycznymi są dobrym wyznacznikiem stylu. Wystarczy dobrać do niego mniejsze dodatki i już można uciec myślami na łono natury.

Moda na tapety powraca. Hitem tapety na fizelinie

Tapeta nie jest nowym wynalazkiem. Znano je już w XVI wieku. Papierowych tapet używano wówczas do oklejania ścian i mebli – miały imitować droższe materiały, na które nie wszystkich było stać.

Z czasem jednak tapety przestały być traktowane jak zamiennik. Same w sobie stały się cenionym sposobem na zmianę aranżacji wnętrza. Robiono je zarówno z papieru, jak i tkanin, dbając o oryginalne i bardzo dekoracyjne wzory.

Druga połowa XX wieku mocno promowała tapety papierowe. Niestety nie należały one do trwałych i ponadczasowych. Być może dlatego szybko opuściły salony. Na szczęście początek XXI wieku przyniósł nową jakość – tapety na fizelinie. Wizualnie nie różnią się zbyt mocno od tapet papierowych, ale jakością przebijają je o lata świetlne.

Za co kochamy tapety na fizelinie? Przede wszystkim za łatwość montażu na ścianie – tapety nie trzeba smarować klejem, wystarczy posmarować samą ścianę. Ponadto ekskluzywne tapety w MyHoneyHome.pl są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu zostaną w naszym domu tak długo, jak długo będą się nam podobały.

Oprócz gładkich tapet fizelinowych w sklepach dostępne są też tapety 3D, które mogą imitować drewno lub kamień.

Modne tapety w stylu urban jungle

Tapety fizelinowe z motywami florystycznymi nieprzypadkowo stały się hitem ostatnich sezonów. W aranżacjach wnętrz można było dostrzec dużo odwołań do natury, a style eko, boho czy urban jungle nie miały praktycznie żadnej konkurencji. Nic więc dziwnego, że architekci wnętrz tak chętnie sięgnęli po tapety z motywami florystycznymi. Królowały przede wszystkim duże, wyraziste wzory odwzorowujące naturalne rośliny, głównie liściaste.

Niezaprzeczalną królową tapet była i nadal jest monstera. Ten kwiat był uwidaczniany nie tylko na tapetach, ale też na tkaninach dekoracyjnych. Nie brakło go też w żywej postaci w salonach lub gabinetach. Równie dużym powodzeniem cieszyły się wzory z liśćmi palmowymi i tropikalnymi. Takie tapety oferuje między innymi sklep z dodatkami wyposażenia domu – My Honey Home.

One Response - Add Comment

Odpowiedź