Dlaczego meble skandynawskie są takie wyjątkowe?

Styl skandynawski od dawna króluje w architekturze wnętrz, zjednując sobie miłośników o różnych preferencjach i gustach sezon po sezonie.

Przoduje w nim minimalizm w kolorystyce oraz doborze materiałów i tkanin, z których wykonane są meble skandynawskie, a jednak wciąż należy do chętnie wybieranych nurtów architektonicznych przez klientów. Pomimo dominacji bieli, uważany jest przez ekspertów dekoracji wnętrz za jeden z przytulniejszych stylów, jakie mogą zostać wykorzystane w mieszkaniach, nadających im wrażenia przestronności i posiadania większej powierzchni.

 

Charakterystyka otoczenia mebli skandynawskich

Skandynawowie cenią praktyczność ponad estetykę, toteż w stylu skandynawskim nie uświadczy się niepotrzebnych ozdób, roślinności, ciężkich zdobień czy mieszania stylów. Minimalizm jest główną zasadą przy wyborze poszczególnych elementów wyposażenia, której należy się skrupulatnie trzymać. Proste, geometryczne kształty mebli skandynawskich są swego rodzaju formą dekoracji, a gdy doda się do tego surowe materiały, z których są wyprodukowane, efekt końcowy będzie przewyższał wszelkie oczekiwania. Co nie znaczy, że należy trzymać się sztywnych reguł i nie pozwolić sobie na odrobinę fantazji z akcentami kolorystycznymi (popularne są niebieskie, czerwone i żółte) czy postawienie pojedynczego przedmiotu typowego dla zupełnie odmiennego stylu. Można także zdecydować się na elementy DIY, o ile ma się czas, cierpliwość i zdolności manualne. Mieszkańcy północnych terenów Europy pielęgnują wartości rodzinne, które przekładają również na sposób urządzania swoich wnętrz. Więcej na: http://takemehome.pl Cechami charakterystycznymi w związku z tym jest umieszczanie w centrum salonu wygodnej, obszernej kanapy, natomiast w jadalni – stołu, najlepiej z drewnianym, polakierowanym blatem.

 

Popularność a wykorzystanie mebli skandynawskich

Wbrew pozorom, styl skandynawski jest bardzo uniwersalnym stylem, pozwalającym na dokonywanie zmian w praktycznie każdym momencie. Ze względu na jego minimalizm, wyróżnia się dużą dozą elastyczności przy urządzaniu, zakupie mebli oraz dodatków, pozwalając na stworzenie indywidualnego charakteru wnętrz mieszkalnych. Meble skandynawskie są już na tyle rozpoznawalne, że zdołały przeniknąć do innych popularnych typów aranżacji: industrialnego, retro, eklektycznego, klasycznego. Z jednej strony ich surowe bryły da się dostosować do naprawdę wielu kombinacji i połączeń, z drugiej natomiast trzeba mieć dobre oko, aby współgrały bez problemu z pozostałym umeblowaniem.

No Responses - Add Comment

Odpowiedź