Dekoracje kolonialne – odrobina orientu w Twoim domu!

[REKLAMA]

Chcesz dodać szyku swojemu wnętrzu? W salonie przydałoby się więcej wzorów? A może dekoracje kolonialne urozmaiciłyby wystrój gabinetu, dodając mu nieco więcej powagi? Niezależnie od zmian, jakie chcesz wprowadzić w swoim domu, warto zainwestować w meble kolonialne! Jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kolonialnych? Czy pasują one do każdego wnętrza i czy wymagają więcej pracy?

1. Meble kolonialne – główna atrakcja

2. Dekoracje kolonialne – ciekawe akcenty w mieszkaniu

Meble kolonialne – główna atrakcja?

Zastanów się przed zakupem – czy Twoje nowe meble kolonialne, będą główną atrakcją Twojego salonu? Czy w projekcie wnętrza, będą stanowiły tło, czy raczej wyróżniały się na tle innych elementów? To podstawowe pytania, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, ponieważ od nich, będzie zależało umiejscowienie mebli. Drugą sprawą, są ich wymiary – na przykład komody kolonialne są większe i bardziej masywne, a co za tym idzie – przyciągają wzrok. Upewnij się, że masz miejsce, które możesz zagospodarować, aby postawić taki mebel, jednocześnie zabezpieczając przestrzeń wokół, aby nie został uszkodzony – podczas czyszczenia, przenoszenia i zwykłych prac domowych. Sprawa inaczej wygląda z mniejszymi meblami, jak skrzynie czy popularne szafki rtv, czyli niskie stoliki stworzone do przechowywania sprzętu i umiejscowienia telewizora. Łączą one ze sobą misterne zdobienia azjatyckich krain, jak i niewielkie rozmiary, idealnie nadając się do niemal każdego mieszkania. W razie wątpliwości, warto zapytać sprzedawcy, w celu właściwego wyboru mebli kolonialnych.

Dekoracje kolonialne – ciekawe akcenty w mieszkaniu

Właściwie dobrane dekoracje kolonialne będą stanowiły miły dodatek w Twoim salonie czy sypialni. Pamiętaj jednak, że nagromadzenie przedmiotów charakteryzujących się dużą ilością detali, może optycznie zmniejszyć, a nawet zagracić Twój pokój! Należy na to szczególnie uważać, projektując mniejsze pomieszczenia – każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej, którą posiadamy, jest na wagę złota. W takich pomieszczeniach, warto ustawić dekoracje białe, nieprzytłaczające, o lekkiej budowie i figurze, które komponowałyby się z resztą pomieszczenia, jednocześnie nie zwracając na siebie uwagi. Chcąc oszczędzić powierzchnię, parkietu, możemy zamiast figurek i różnych stojących ozdób, zainwestować w obrazy i wiszące dekoracje, inspirowane wzornictwem indyjskim. W ten sposób, nasze pomieszczenie zyska niezwykły, orientalny charakter, a jednocześnie pozostanie użyteczne.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odpowiedź