Bożonarodzeniowy wazon pełen inspiracji

Dekorowanie mieszkania na Boże Narodzenie to duża przyjemność. Niektórzy już w połowie grudnia obmyślają stylizację i szukają ozdób. Szklany wazon, w którym latem stoją kwiaty, warto wypełnić świątecznymi bombkami lub innymi drobnymi elementami dekoracyjnymi. I nie muszą to być choinkowe gałązki włożone pionowo, w kształcie bukietu.

Pięknie będą wyglądały bombki – jedno- lub kilkukolorowe. Jeśli włożymy je do dwóch identycznych wazonów i ustawimy naczynia obok siebie, będą świetnie wyglądały. Można je poprzetykać zielonymi gałązkami, wtedy całość nabiera cieplejszego charakteru. Jeśli dodamy światełka, do środka lub na zewnątrz, taki świąteczny wazon będzie wyglądał w półmroku bardzo nastrojowo i może być jednym źródłem światła podczas relaksu w świąteczne wieczory.

Szyszki świerkowe, dorodne orzechy włoskie i gałązki świerku, jodły lub ostrokrzewu utworzą w wazonie naturalną kompozycję. Ułożone na dnie mogą być wyściółką dla świecy, a całość można umieścić na czas uroczystej kolacji na stole bez obawy o kapiący wosk i o to, że stroik zajmie za dużo miejsca. Zamiast świecy będą pasowały także drobniutkie lampki.

Nieco inny klimat otrzymamy, jeśli w wazonie będzie umieszczona pojedyncza świeca, bez dodatkowych ozdób. Taka dekoracja będzie dobrym uzupełnieniem nakrycia stołu w stylu nowoczesnym, nawiązującym do minimalizmu. Warto dobrać kolor świecy do koloru wazonu, tekstyliów i zastawy stołowej, a efekt będzie bardzo elegancki.

Wazon o ciekawym, pięknym kształcie sam w sobie jest ozdobą i czasem wystarczy wrzucić do niego kilka białych gwiazdek i małą gałązkę, żeby nabrał świątecznego charakteru, a nie stracił swojego wyraźnego rysu. Jeśli zaś ma dość szeroką podstawę i nie jest wysoki, można w nim skomponować cały świąteczny stroik, ponieważ dno wazonu będzie łatwo dostępne. Taką kompozycję łatwo przenieść z miejsca na miejsce, więc na czas uroczystej kolacji może być dekoracją stołu, a potem wrócić na stałe miejsce bez ryzyka zniszczenia.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy się odwiedzamy, przywołujemy tradycje, szukamy tego niepowtarzalnego nastroju, który znamy z domów rodzinnych. Niektórym wystarcza mały akcent, inni z radością podziwiają efektowne ozdoby i cieszą się, że Boże Narodzenie wyziera z każdego zakątka domu. Ważne, żeby przeżywać ten wyjątkowy czas ze spokojem w sercu i radością, a ozdoby pomagają stworzyć odpowiedni klimat.

Odpowiedź