Urządzasz taras i nie wiesz, które deski będą Ci potrzebne? Sprawdź co to jest deska kompozytowa WPC!

[REKLAMA]

Każdy właściciel tarasu marzy o tym, aby wyglądał on nie tylko pięknie, ale był również funkcjonalny. Głównym problemem staje się wybór materiału, z którego wykona się taką konstrukcję. Jeśli chcemy, by nasz taras wyglądał doskonale, to warto zastanowić się nad kupnem deski kompozytowej WPC. Dlaczego ten produkt w ostatnim czasie jest na topie? Sprawdź jego charakterystykę i przekonaj się sam!

Deska kompozytowa WPC – znaczenie i wygląd

Deska kompozytowa to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do budowy tarasów. Obecnie właściciele domów jednorodzinnych staraj się o jak najlepszy wygląd ich tarasów. To tutaj przeważnie miło spędzają czas z rodziną i z przyjaciółmi. Organizowane są więc wspólne spotkania przy grillu i nie tylko. Dlatego też wizerunek tej przestrzeni jest dla nas bardzo ważny.

Piękny taras to przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne miejsce. Oczywiście najważniejsze są tutaj deski, na których znajdą się meble wypoczynkowe, grill, czy huśtawka ogrodowa. Powinny być one zatem najlepsze. Zdecydowanie takim rodzajem są deski kompozytowe WPC. Nazwa mówi nam bardzo dużo. Jest to rodzaj, który wykorzystuje zarówno naturalne drewno, jak i tworzywa sztuczne. Dlatego jest tak często wybierany, ponieważ łączy w sobie wszystko, co najlepsze w tych dwóch składnikach.

Drewno naturalne najczęściej spotykamy z polipropylenem albo również z polichlorkiem winylu (PVC). Ta dodatkowa ochrona jest bardzo potrzebna. W końcu deska tarasowa jest narażona na różne czynniki zewnętrzne, na które nie mamy czasami wpływu. Warto, aby była świadomie wybierana zwłaszcza pod kątem składu materiału. Deska kompozytowa WPC to nie tylko wspaniały wygląd, jednocześnie charakteryzuje się ona dużą funkcjonalnością oraz trwałością.

Zalety desek kompozytowych

Wybierając taki rodzaj, dobrze byłoby poznać wszystkie plusy, jakie mają deski kompozytowe WPC. Jakie korzyści wynikają z posiadania kompozytowego tarasu? Przede wszystkim są odporne na wilgoć i nie muszą być poddawane konserwacji. To dla nas dodatkowa zaleta, ponieważ wiąże się ona z mniejszymi kosztami i oszczędnością czasu. Z kolei brak wilgoci powoduje mniejsze ryzyko wystąpienia grzybów, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Deski kompozytowe WPC są najczęściej wybieranym materiałem do budowy tarasów, czy nawet balkonów. Oprócz tego są stosowane do wykańczania elewacji i budowy ogrodzeń. Ich szerokie zastosowanie to kolejny atut.

Obecnie stały się one na tyle popularne, że ich producenci oferują klientom ogromny wybór. Nie ma co się temu dziwić, skoro są wręcz stworzone do wymarzonej aranżacji tarasu, czy balkonu. Aktualnie sporo osób lubi przebywać na powietrzu, odpoczywając przy ulubionej lekturze, opalając się latem na leżaku, czy spędzać miły wieczór z przyjaciółmi. Jeśli zamierzamy wybudować piękny i bezpieczny taras, to deski kompozytowe WPC to doskonały pomysł. Nic tak nie poprawi nam humoru, jak świetnie zaaranżowany taras, który stanie się dla nas nie tylko oazą spokoju, ale również perfekcyjnie urządzonym miejscem.

Inną zaletą, którą warto wymienić, jest prosty i szybki montaż. Materiał ten nie wymaga od nas dodatkowej pielęgnacji. To bardzo dobra wiadomość, dla tych, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu.

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje ten produkt i jego montaż? Niewątpliwie, jak się domyślacie sami bezpieczeństwo, wytrwałość i funkcjonalność ma ogromny wpływ na cenę desek kompozytowych WPC. Za jeden metr kwadratowy musimy zapłacić ok. 160-230 złotych w zależności od zastosowanych materiałów oraz grubości. Warto jednak pamiętać, że będą one wykorzystywane przez wiele lat.

źródło zdjęć: freepik.com

One Response - Add Comment

Odpowiedź