Kominki tarasowe – sposób na niezapomniane chwile jesienią

[REKLAMA]

Kominki tarasowe to idealne rozwiązania dla tych wszystkich osób, które nie tylko w okresie wiosenno-letnim chcą się cieszyć możliwościami, jakie oferuje przydomowy taras. Wspomniane urządzenia również podczas chłodniejszych jesiennych dni lub wieczorów, pozwalają nieco dłużej cieszyć się z miłych chwil spędzonych na tarasie lub w ogrodzie. Stanowią doskonałe źródło ciepła, które może być opalane za pośrednictwem drewna, gazu lub biopaliwa.

Kominki tarasowe to doskonałe sposób na to, aby nieco dłużej móc się cieszyć z urokliwych chwil spędzanych na tarasie, zwłaszcza w okresie, gdy na zewnątrz mamy do czynienia z nieco chłodniejszą temperaturą. W końcu należy pamiętać, że nie tylko pełne kwitnących kwiatów lato, ale także złota jesień potrafi być niezwykle piękna i klimatyczna. Chcąc się móc w pełni cieszyć wyjątkowym widokiem, atmosferą i możliwościami, jakie daje współcześnie taras, należy rozważyć możliwość wyposażenie się we wspomniane wyżej przenośne źródło ciepła.

Jakie dają korzyści?

Nowoczesne kominki tarasowe to o wiele bezpieczniejsza alternatywa dla tradycyjnego ogniska, w przypadku którego do przygotowania potrzebny jest duży nakład pracy, czasochłonne przygotowania oraz nieustanna kontrola i odpowiednie zabezpieczenie. Wspomniane przenośne źródła ciepła ograniczają wręcz do minimum ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się ognia. Zostały zaprojektowane z myślą o ich wygodnej i łatwej obsłudze. Ze względu na nowoczesną konstrukcję bardzo często stanowią element dekoracyjny tarasu i pozwalają na cieszenie się z niezapomnianych, magicznych wieczorów na świeżym powietrzu. Ze względu na swoją mobilność można z nich korzystać także w ogrodzie lub altanie. Są doskonałym sposobem na urozmaicenie przestrzeni, tym bardziej że pozwolą nadać jej zupełnie nowego charakteru.

Gdzie najlepiej je usytuować?

Chcąc zadbać o odpowiednie ogrzanie tarasu, najlepszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie kominka tarasowego w zacisznym miejscu, dość blisko tych mebli, na których zazwyczaj spędzamy czas. Alternatywą dla wspomnianego usytuowania paleniska, jest postawienie go w centrum pomieszczenia/tarasu, dzięki czemu każda osoba siedząca dookoła będzie miała możliwość ogrzania się przy ogniu. Wszystko tak naprawdę ustawieniu tego niezwykle klimatycznego źródła ciepła, uzależnione jest od naszych indywidualnych potrzeb.

Rodzaje

Jak już wspomniano wyżej, kominki tarasowe mogą być opalane przy wykorzystaniu różnych źródeł, stąd też można wyodrębnić trzy główne rodzaje, tj.:

  • Kominki na gaz – stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które nie chcą palić drewnem, nie mają miejsca na przechowywanie drewna oraz nie chcą czyścić popiołu. Charakteryzują się łatwością w obsłudze i efektywnością w działaniu.
  • Kominki na drewno – to zazwyczaj bardzo eleganckie rozwiązania, wyposażone w specjalne palenisko, które są opalane w tradycyjny sposób, przez co ich obsługa jest nieco bardziej wymagająca i czasochłonna.
  • Kominki na biopaliwo – z powodzeniem można je stosować zarówno wewnątrz tj. w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ze względu na sposób opalania, niewytwarzane są uciążliwe osady ani nieprzyjemne zapachy. Charakteryzują się nietuzinkowym designem.

Odpowiedź