Zasłony blackout – dlaczego będą najlepszym wyborem do sypialni?

[REKLAMA]

Zasłony nie tylko dekorują wnętrze, ale także zapewniają ochronę przeciwsłoneczną i prywatność. Jeśli przeszkadza Ci światło i nie możesz przez to zasnąć, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą dekoracje okienne typu blackout. Zastanawiasz się, dlaczego będą one najlepszym wyborem do sypialni? Odpowiadamy!

Czym jest tkanina typu blackout?

Tkaniny typu blackout to materiał, który służy częściowemu lub pełnemu zaciemnieniu pomieszczenia. Ich użycie we wnętrzu blokuje dostęp do światła z zewnątrz. Dzięki odpowiedniej grubości i strukturze zapewnia także całkowitą prywatność. Ponadto tkaniny blackout mają właściwości izolacji termicznej i akustycznej. Ograniczają hałas i utrzymują w pomieszczeniu optymalną temperaturę. Dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej od jasnych barw po ciemny brąz i czerń. Najczęściej wykonane są z poliestru. Charakteryzuje się łatwością usuwania wszelkich zabrudzeń i nie zmienia kształtów nawet po wielokrotnym praniu.

Gdzie można stosować tkaniny blackout?

Tkaniny blackout stosuje się przede wszystkim do produkcji zasłon. Jeszcze jakiś czas temu znajdowały głównie zastosowanie w branży hotelowej, salach konferencyjnych, urzędach i obiektach użyteczności publicznej. Jednak ich wysoka użyteczność i atrakcyjny wygląd sprawiają, że coraz częściej wykorzystywane są w mieszkaniach i domach. Dzięki swoim walorom estetycznym stanowią idealną dekorację okien w salonie, pokoju dziecięcego, a przede wszystkim sypialni.

Zasłony blackout – dlaczego będą najlepszym wyborem do sypialni?

Zasłony blackout to doskonały wybór do sypialni, jeśli do Twojego pomieszczenia o poranku dostaje się zbyt intensywne światło, a Ty chcesz dłużej pospać. Dekoracje zaciemniające ograniczą wpadanie promieni słonecznych do minimum. Ze względu na swoje walory akustyczne idealnie sprawdzą się również we wnętrzach, które znajdują się w pobliżu hałaśliwych ulic. Dochodzące zza okna różnego rodzaju dźwięki będą przytłumione, a Ty będziesz mógł spokojnie oddać się popołudniowej drzemce. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym zasłon unikniesz nagrzania wnętrza, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w czasie upalnego lata. Z kolei zimową porą będą stanowić warstwę, przez którą nie będzie uciekała energia cieplna. Tym samym Twoje rachunki za prąd będą znacznie mniejsze. Ten rodzaj dekoracji zapewni Ci także 100% intymności. Nawet przy bardzo silnym oświetleniu nikt z przechodniów czy sąsiadów nie dowie się, co robisz w pomieszczeniu.

Odpowiedź