Trendy we wzorach pościeli

[REKLAMA]

Każdy dorosły człowiek w pewnym momencie musi zacząć dbać o swój dom i mieszkanie, oprócz codziennych obowiązków takich jak gotowanie, sprzątanie, pranie czy prasowanie, należy niekiedy pomyśleć o prostym wyposażeniu domu w tym naszej sypialni. W tym artykule skupimy się na jednym z jego elementów – pościeli.

Jaką pościel wybrać?

Jednym z ważnych kryteriów wyboru pościeli jest jej wielkość, która powinna być związana z wielkością łóżka, najczęściej wybieranym rozmiarem jest pościel 160×200 cm, ponieważ będzie ona pasować zarówno do dużych łóżek małżeńskich jak i do użycia dla jednej dorosłej osoby. Pościel można też zwężać w zależności od naszych preferencji. Drugim niemniej ważnym kryterium powinien być wybór odpowiedniej tkaniny. Wśród wielu różnych materiałów do wyboru bawełna definitywnie króluje w sypialniach. Nie dzieje się to bez powodu – materiał ten najbardziej przepuszcza przez siebie powietrze – dzięki temu nasza skóra oddycha nawet wtedy gdy jesteśmy przykryci. Aby pościel była miła w dotyku warto jest skorzystać z satyny bawełnianej, która w pełni jest wykonana z bawełnianych włókien, ale dzięki satynowemu sposobowi tkania tkanina jest bardziej matowa. 

Kolejnym równie ważnym kryterium są walory estetyczna każda pościel może mieć różne wzory. Powinniśmy wybierać tutaj inaczej niż w przeciwieństwie poprzednich kryteriów, gdzie warto skorzystać z rad innych i dobrać wysokiej jakości materiał. W tym wypadku należy skupić się na własnych upodobaniach i samodzielnie podjąć decyzję, która dobrze skomponuje się z naszym wystrojem sypialni i własnych gustem.

Wśród wielu opcji wzorów możemy spotkać się na przykład z: kwiaty, kwadrat, groch, paski. Każdy z nas indywidualnie powinien wybrać wzór odpowiedni dla siebie. My zaproponujemy Wam kilka inspiracji. Warto jest zdecydować czy chcemy, aby nasz wystrój był stonowany w stylu jasne-jasne, ciemne-ciemne czy też kontrastowy jasne-ciemne. Oprócz zadbania o gamę kolorystyczną warto zastanowić się czy posiadamy w sypialni jakieś inny wzory, czyli na przykład: wzór na podłodze, wzór na ścianie – namalowany farbą lub na tapiecie/fototapecie. Kolejnym aspektem wyboru wzoru są posiadane w pomieszczeniu meble i ich kolorystyka czy różnica wielkości.

Jeśli nasza tapeta posiada jakiegoś rodzaju wzór (np. trójkąty), warto jest nie wybierać takiego samego wzoru na łóżko, ale pamiętać, aby wzory nie były zupełnie inne. Możemy skomponować ze sobą kwadraty i prostokąty, niebieski i granat. Dla osób lubiących kwiaty i naturę można wybrać kwiecistą pościel, która wprowadzi do wystroju wiele pozytywnej energii, nie będzie ona jednak pasować do pokoju w którym znajdziemy ostry wystrój zawierający na przykład plakaty koncertowe, tam możemy wybrać na przykład stonowaną szarość.

Świadomy i zadowolony

Zależy nam na kształtowaniu świadomych postaw konsumenckich tak, aby wybrane opcje stwarzały zadowolenie, dlatego zachęcamy do podejmowania każdorazowej refleksji na temat tego jakie są nasze potrzeby. Będąc świadomym potrzeb i dostępnych rozwiązań, możemy zastanowić się nad tym, który z nich będzie najlepiej spełniać pożądane przez nas funkcje. Wybieraj świadomie!

Odpowiedź