Na co zwrócić uwagę przy wyborze poszewki dekoracyjnej na jaśki?

[REKLAMA]

Poszewka dekoracyjna na poduszki o rozmiarze jaśka może z łatwością tchnąć nowe życie w wystrój Twojego domu. Natomiast piękne tkaniny i mnogość kolorów poszew może nadać Twojej przestrzeni zupełnie inny charakter. Jednakże nie znaczy to, że łatwo jest wybrać poszewki na poduszki dekoracyjne, które będą dobrze dopasowane do aranżacji Twojego wnętrza. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze poszewek na jaśki, by cieszyły domowników i zachwycały gości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poszewki na poduszki dekoracyjne?

Wybór właściwej poszewki na jaśki nie jest wcale taki łatwy. Dlatego też przy jej wyborze warto pamiętać o kilku zasadach:

  1. Wybierz jedną spójną paletę kolorów – bardzo dobry rezultat uzyskasz, jeśli wszystkie poduszki będą w tym samym odcieniu lub będą w podobnych, współgrających ze sobą odcieniach.
  2. Trzymaj się symetrii – niezależnie od tego, czy jest to kanapa, czy łóżko nie mieszaj ze sobą zbyt wielu różnych tkanin, ponieważ nie będą one ze sobą dobrze wyglądały. Pamiętaj, lubimy symetrię! Niech Twoja poszewka dekoracyjna na jaśki pasuje do innych, dzięki temu Twoja aranżacja będzie uporządkowana i dopracowana.
  3. Zwróć uwagę na nadruki – kratki i paski dobrze sprawdzają się na mniejszych poduszkach. Jednakże duży, wyróżniający się nadruk powinien znajdować się na większej poduszce, którą warto umieścić na środku lub z przodu kanapy lub sofy.
  4. Nie zapominaj o komforcie – chociaż poszewka na jaśki ma spełniać funkcje dekoracyjne, to same poduszki powinny być wygodne. Pamiętaj o tym, że nawet pięknie prezentująca się poduszka, jako piękny dodatek do aranżacji Twojego wnętrza, powinna być komfortowa.

Po zapoznaniu się z tymi podstawowymi zasadami możesz wybrać poszewki na poduszki dekoracyjne. Jednak do wyboru masz wiele opcji, kolorów, tkanin i wzorów poszewek na jaśki. Zatem dobrze zastanów się, jakie tekstylia będą najlepiej pasować do aranżacji Twojego domu.

Poszewka dekoracyjna na jaśki – jaki materiał wybrać?

Przy wyborze poduszki dekoracyjnej zwróć uwagę, z jakiego materiału została ona wykonana. Poszewki na poduszki mogą być wykonane z różnych rodzajów tkanin, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Zatem kupując nową poszewkę na poduszkę, najlepiej zacząć od wybrania właściwej tkaniny, bo to ona jest najważniejszym czynnikiem decydującym zarówno o komforcie użytkowania, jak i trwałości samej poszewki. Pamiętaj, że wygodę, delikatność i miękkość zapewniają tylko wysokiej jakości, całkowicie naturalnej tkaniny.

Udekoruj swój dom stylową poduszką dekoracyjną

Chociaż poszewka dekoracyjna to niedrogi element wyposażenia wnętrza to ma ona ogromny wpływ na wystrój sypialni, czy salonu. Dzięki poduszkom dekoracyjnym możesz odmienić wnętrze swojego domu, nadać mu stylowy, przytulny lub nowoczesny charakter. Nie zapominaj jednak, że przy wyborze poszewki dekoracyjnej do mieszkania, najważniejsze jest Twoje zdanie, Twoje potrzeby i Twój styl.

Odpowiedź