Jaki powinien być materac dla par?

[REKLAMA]

Posiadanie małżeńskiego łoża to bezapelacyjnie przywilej. Możliwość dzielenia łóżka ze swoją druga połówką jest spełnieniem marzeń wielu z nas. Niemniej jednak każda osoba ma inną anatomię i inne parametry, a co za tym idzie będzie potrzebowała innego materaca. W przypadku kiedy żona o wiele lepiej czuje się na twardym materacu, a mąż z kolei na miękkim, ciężko będzie osiągnąć porozumienie. Jednak materace dla par mogą być skutecznym rozwiązaniem. Czym one się charakteryzują?

Jaki powinien być materac dla par?

Materac dla par oczywiście powinien zapewnić obu partnerom wyjątkową wygodę, a także i komfort snu. Jednak materac dla par powinien również skutecznie tłumić ruchy. Są to prawdziwie ekskluzywne materace, które można znaleźć np. w ofercie drmaterac.pl. Tłumienie ruchów to chyba najważniejszy parametr podczas wyboru materaca dla par. Dzięki temu jedna z osób, nie będzie intensywnie odczuwała ruchów tej drugiej i odwrotnie. Materac dla par nie powinien również nadmiernie falować pod wpływem ewentualnego nacisku, dzięki temu wiercenie się jednego z partnerów, nie zaburzy komfortu snu drugiej połówki. Świetnie pod tym względem sprawdzają się materace sprężynowe typu multipocket. Wówczas każda sprężyna znajduje się w osobnej „kieszonce” i pracuje niezależnie od innych. Będzie to miało szczególne znaczenie w przypadku, kiedy jedna z osób kładzie się później spać, a także wstaje do pracy o wiele wcześniej niż druga. Wówczas partnerzy nie będą sobie nawzajem przeszkadzać.

Materac dla par dwustrefowy

Świetnym rozwiązaniem dla par mogą być również materace dwustrefowe. W praktyce oznacza to, że w obrębie jednego materaca mogą występować odmienne parametry. Wówczas jedna z osób może wybrać twardszą, podczas gry druga bardziej miękką część do snu. Jest to nowoczesne i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu materac dla par będzie stanowił idealną odpowiedź na potrzeby obu osób i dopasuje się do ich preferencji. Z pewnością partnerzy mają o wiele większą wagę niż partnerki. Wówczas będą oni potrzebowali materaca o twardości np. H3, który dla szczupłych kobiet może być niezwykle niekomfortowy. Dwustrefowe materace stanowią więc dwa osobne produkty, które sprytnie zostały połączone w jedną całość. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każda noc spędzona w małżeńskim łożu będzie niezwykle komfortowa i spokojna dla obu partnerów.

Materac dla par i jego właściwości

Wspomniane już zostało, że materace dla par mogą być dwustrefowe, a także mogą skutecznie tłumić ruchy. Warto również rozważyć kwestię tego, że jeden z partnerów może być alergikiem. Wówczas materace dla par lateksowe będą odpowiednim rozwiązaniem. Nie różnią się one zbytnio od tradycyjnych materacy pod względem komfortu i higieny snu. Jednak lateks to tworzywo, które nie zatrzymuje w sobie ani roztoczy, ani kurzu czy też alergenów. Wobec tego sprawdzi się on idealnie w przypadku par, gdzie występuje problem alergii. Co więcej materace lateksowe również niezwykle łatwo można utrzymać w czystości, co jest chyba ich największą zaletą.

Odpowiedź