Jak zadbać o wystrój sypialni? Tapety ścienne odmienią twoje wnętrze!

[REKLAMA]

Wystrój sypialni jest niezwykle istotny dla naszego dobrego samopoczucia, a jednak jest to pokój, który najczęściej dekorujemy jako ostatni. Warto poświęcić więcej czasu aranżacji sypialni, bo statystycznie rzecz biorąc, to właśnie tam spędzamy lwią część dnia. Aranżację sypialni można z łatwością wnieść na wyższy poziom dzięki dobrze dobranej tapecie. W dzisiejszym artykule więcej na temat tego, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Tapety do sypialni – zwróć uwagę na kolor

Przeprowadzono setki badań psychologicznych badających wpływ kolorów na samopoczucie człowieka. Okazuje się, że istnieje kilka, które są wyjątkowo relaksujące i świetnie sprawdzą się w projektach sypialni. Dlaczego to takie ważne? Otóż nawet jeśli uwielbiasz ognisty czerwony, czy intensywny żółty, Twój umysł będzie przy takiej kolorystyce o wiele bardziej pobudzony, niż w przypadku np. pastelowego błękitu, a co za tym idzie – gorzej się zregeneruje. Oczywiście jak najbardziej warto wprowadzić elementy ulubionego koloru do aranżacji sypialni, nawet jeśli nie jest zbyt relaksujący, ale ważne, by nie stanowił kolorystycznej większości.

Zatem jakie kolory tapet są najbardziej relaksujące?

1.      Niebieski

Kojarzy się z bezpieczeństwem i spokojem. Warto przełamać go ciepłymi odcieniami, by wystrój sypialni nie wydawał się zbyt chłodny.

2.      Zielony

Kojarzy się z naturą i harmonią, nasz umysł świetnie relaksuje się przy tym kolorze. Jednak warto zadbać o to, by nie dominował, ponieważ nadmiar zieleni może rozleniwić. 🙂

3.      Szary

Szary króluje od kilku sezonów i ani myśli przestać. Jest to piękny, uniwersalny kolor, który pomaga się wyciszyć i znajdzie zastosowanie zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i w nowoczesnych wnętrzach.

4.      Biały / odcienie białego

Minimalizm wprowadził na nowo biel do sypialni. Jest relaksujący i świeży. Występuje w wielu odcieniach – od ciepłych po chłodne, każdy znajdzie swój idealny. Jest szczególnie polecany do małych pomieszczeń, optycznie je powiększy.

Uniwersalność tapet

W modzie i wystroju wnętrz bardzo ważne jest, by nie podążać ślepo za sezonowymi trendami tylko dlatego, że są modne, i zdaje się, że wszyscy wokół je wybierają. Nawet, jeśli teraz wybór tapety z popularnym motywem wydaje się dobrym pomysłem, zastanów się nad tym, czy tapeta będzie spójna z resztą wystroju sypialni i domu, a także, czy będzie dobrze wyglądać za kilka lat, kiedy moda zupełnie się zmieni.

https://4wall.pl/25_tapety-do-sypialni

Rodzaj tapety

Kolejną istotną kwestią są parametry techniczne tapety do sypialni. O ile nie chcemy zmieniać jej co roku, warto wybrać solidny materiał.

Najpopularniejsze są nadal tapety flizelinowe, które nie tylko są ekologiczne, ale też pozwalają ścianom oddychać. Ich dodatkowym, atutem jest to, że podczas montażu klej nakładamy wyłącznie na ścianę. Warto jednak zwrócić również uwagę na to, że flizelina może być również użyta w tapetach winylowych ( tapety często są dwuwarstwowe).  Każdy z rodzajów tapet ma swoje plus – winylowe są bardziej odporne, przy flizelinowych ściany lepiej oddychają i są bardziej EcoFriendly, jednak decydując się na tapety z wyższej półki cenowej ( od 90zł w górę) możesz liczyć na świetną jakość bez względu na materiał.

Odpowiedź