Polacy uznają sypialnię za najbardziej prywatną przestrzeń każdego domu czy mieszkania. Oczekują, że nie tylko zagwarantuje komfort snu, ale stanie się strefą relaksu i regeneracji sił witalnych po ciężkim dniu pracy. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą producenci materiałów wykończeniowych, mebli czy dodatków, coraz bardziej świadomi, jak ważna dla jakości życia domowników jest aranżacja przestrzeni wypoczynkowej.
Sypialnia skandynawska – propozycja dla miłośników minimalizmu
Przymierzając się do urządzenia sypialni, warto wziąć pod uwagę własne potrzeby i upodobania, czerpiąc jednocześnie z modnych trendów w aranżacji wnętrz. W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych jest styl skandynawski. Jego wielbiciele stawiają na jasną paletę barw oraz naturalne drewno i tekstylia: wełniane narzuty, lniane zasłony czy poduszki z bawełny. Praktyczną alternatywę dla drewnianych paneli stanowią płytki ceramiczne podłogowe imitujące drewno z jego ozdobnym układem słojów. Całość dopełnią ascetyczne dodatki i atrakcyjne okazy roślin doniczkowych.
Ekskluzywna sypialnia w stylu glamour
Ci, którym raczej obca jest estetyka minimalizmu, mogą zaaranżować sypialnię w stylistyce glamour. Amatorzy barokowego przepychu powinni wyposażyć pomieszczenie w masywne łóżko, szafę i komodę. Ozdobę wnętrza mogą stanowić dodatki z ciężkich tkanin, kryształowy żyrandol oraz mnóstwo połyskujących bibelotów. Dobrze, aby barwa ścian była energetyczna. Interesującym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie zagłówka poprzez wyłożenie fragmentu ściany nad łóżkiem wielkoformatowymi płytkami ceramicznymi imitującymi naturalny kamień – marmur lub granit. Ich rysunek naśladujący fakturę bloków skalnych doda wnętrzu blasku i podkreśli jego luksusowy charakter.
Metal, szkło, i beton, czyli sypialnia w stylistyce loftu
Sypialnia w stylu glamour to propozycja dla zwolenników klasyki. Miłośnikom nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych bardziej przypadnie do gustu stylistyka industrialna. Aby stworzyć przestrzeń na wzór loftu, należy połączyć funkcjonalne meble z prostymi dodatkami ze szkła i metalu. Efektowne wykończenie ścian zapewnią cegła lub beton architektoniczny. Można je również zastąpić płytkami ceramicznymi. Płytki ścienne imitujące strukturę betonu nadadzą wnętrzu industrialnej surowości.
Odpowiedź