Jak dbać o pościel bawełnianą satynową?

[REKLAMA]

Któż z nas nie lubi wylegiwać się w łóżku? Zarówno sen, jak i odpoczynek są bardzo ważne do tego, by dobrze funkcjonować. Warto zadbać o to, by otulająca nas pościel nie powodowała dyskomfortu; przeciwnie – powinna zapewniać nam wygodny sen i komfortowy relaks w ciągu dnia. Najlepiej, jeśli będzie miła i przyjemna w dotyku. Ważną kwestią jest dobry materiał, z jakiego wykonane są pościele. Polecana jest przede wszystkim bawełna satynowa, która odznacza się wyjątkową miękkością i delikatnością.

Bawełna satynowa – co to za materiał?

Wybór materiałów, z jakich tworzy się pościel, jest bardzo duży. Dlaczego akurat bawełna satynowa spełni nasze potrzeby? Bawełna satynowa to materiał naturalny, który tworzony jest za pomocą specjalistycznego splotu przędzy. Poddawana jest również merceryzacji, czyli procesowi uszlachetniającemu. Nadaje on jej żywotność oraz delikatny połysk, co sprawia, że pościel z satyny bawełnianej ma elegancki wygląd. Z uwagi na wysoką estetyczność takich tekstyliów, wpasują się one w aranżację każdej sypialni.

Zalety pościeli z satyny bawełnianej

Zakup pościel z bawełny satynowej niesie ze sobą wiele korzyści. Wspomnieliśmy już, że satyna bawełniana jest materiałem w pełni naturalnym. Oznacza to, że produkt jest jednocześnie wytrzymały. Pranie pościeli czy też użytkowanie jej przez długi czas nie zmieni zasadniczo jej wyglądu. Rzadko zdarza się również, by tkanina ta wymagała prasowania. Wystarczy dbać o pościel, by móc zapewnić sobie wysoki komfort snu. Warto wspomnieć o tym, że dodatki dekoracyjne – na przykład geometryczne wzory – nie zniszczą się na skutek prania. Materiał jest farbowany jeszcze przed procesem uszlachetniania, zatem nie zaszkodzi mu nawet wysoka temperatura w pralce.

Pościele z bawełny satynowej

Jakie jeszcze korzyści wynikają z zakupu tego produktu? Nie można zapomnieć o tym, że pościel z bawełny satynowej cieszy również oko! Oryginalny wygląd sprawia, że wraz z wybieraną pościelą otrzymujemy jednocześnie ciekawy dodatek aranżacyjny do wystroju naszej sypialni.

Jak prać pościel z bawełną satynową?

Pranie pościeli należy wykonywać cyklicznie. Czystość pościeli ma bowiem ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Pościel dość szybko się brudzi – podczas snu pocimy się, zostawiając również w niej części swojego naskórka. Szczególnie często należy prać pościel rozłożoną przez cały czas w sypialni – jest ona narażona na kurz, okruszki jedzenia oraz inne zabrudzenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest trzymanie jej w specjalnym pokrowcu, który zapewnia wysoką ochronę.

Pranie pościeli z bawełny satynowej

Czy w przypadku użytkowania pościeli z bawełny satynowej należy unikać częstego prania w pralce? Nie! Trzeba jednak pamiętać o niskich obrotach oraz nieużywaniu silnych środków chemicznych do prania pościeli. Dobrym rozwiązaniem jest wywinięcie tkaniny na lewą stronę. Pościel z satyny bawełnianej należy prać w czterdziestu do sześćdziesięciu stopniach Celsjusza. Tkanina ta nie wymaga wcale specjalistycznych środków piorących – wystarczy standardowy proszek lub płyn do tkaniny.

Pościel z satyny bawełnianej – dalsza pielęgnacja

W jaki jeszcze sposób pielęgnować bawełnę satynową? Aby sprawić, by tkaniny były cały czas miłe w dotyku, warto przynajmniej raz użyć zmiękczacza do satyny. Pościele znacznie lepiej znoszą swobodne rozwieszenie do wyschnięcia, niż odwirowywanie mechaniczne. Tkaninę wystarczy rozłożyć na suszarce i poczekać, aż z pościeli samoistnie zostanie usunięta wilgoć. Dzięki takiemu zabiegowi pościel z bawełny satynowej nie będzie pognieciona; pozostanie miła i przyjemna w dotyku. Satyna bawełniana nie wymaga też prasowania!

Do czyszczenia pościeli bawełnianej nie powinno się używać silnych środków chemicznych lub wybielaczy, gdyż mogą one zniszczyć materiał. Istotną kwestią jest także przechowywanie pościeli z bawełny satynowej. Jeśli nie używamy tych tekstyliów w danym momencie, to warto schować je w bezpiecznym miejscu, używając do tego pokrowca. Jeśli pościel leży na łóżku, dobrze byłoby położyć na niej koc bądź narzutę – zabezpieczy ona przed kurzem lub sierścią zwierząt.

Pościele z bawełny satynowej – podsumowanie

Zakup pościeli zawierającej bawełnę satynową jest doskonałym pomysłem dla każdego, komu zależy na spokojnym śnie w komfortowym otoczeniu. Korzystanie z pościeli to tak naprawdę niewiele obowiązków – żadnego prasowania, maglowania czy prania w specjalistycznych środkach. Wystarczy położyć ją na łóżku, by zyskać nie tylko miękką i wygodną pościel, ale również interesujący dodatek do sypialni.

Pościel z bawełny satynowej dostępna jest w uniwersalnych rozmiarach. Produkt świetnie komponuje się również z oryginalnymi narzutami w ciekawych kolorach, a także miękkimi poduszkami. Stworzenie przestrzeni przeznaczonej wyłącznie do odpoczynku nie jest wcale trudne. Pościel z bawełny satynowej może w tym pomóc!

Odpowiedź