Czy mała sypialnia może być wygodna i stylowa? Jasne, że tak. Poznajcie nasze rady!

[REKLAMA]

Sypialnia często była pomieszczeniem, którego aranżacji nie poświęcało się wiele czasu. W końcu służyła do spania. A więc stawiało się tam łóżko i jakieś meble. Na szczęście obecnie coraz większą uwagę poświęca się zarówno estetyce, jak i funkcjonalności tego pokoju i to jest słuszne. Sypialnia powinna być pomieszczeniem praktycznym, ale zarazem stylowym i najlepsze jest to, że można ją tak urządzić, nawet gdy jej kubatura nie jest duża.

Jasne kolory to podstawa

Zacznijmy od kolorów. Na pewno warto postawić na jasne i ciepłe odcienie, które zdecydowanie nie przytłoczą pomieszczenia i nie zaburzą jego kubatury. Najlepiej więc wybrać biel, jasny szary i różne odcienie beżu. Ściany w tych kolorach będą prezentować się bardzo stylowo. Należy też wybrać kolor podłogi, ale i sam materiał. Choć możliwości jest sporo to i w tym przypadku nie można kierować się tylko funkcjonalnością czy tylko estetyką. Trzeba te cechy połączyć i postawić np. panele winylowe, które są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zarysowania, a przy tym świetnie się prezentują i mogą imitować każdy materiał. Naszym zdaniem najlepiej wybrać panele imitujące naturalne drewno bielone z rysunkiem słoi i sęków. Tak podłoga posłuży przez długi czas.

Łóżko sercem sypialni

O kuchni mówi się, że jest sercem domu i trudno się z tym nie zgodzić, podobnie zresztą jak ze stwierdzeniem, że łóżko jest sercem sypialni. Niewątpliwie jest najważniejszym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Jakie więc wybrać? Dobre łóżko jest wyposażone w wygodny materac, ma zaoblone brzegi i świetnie się prezentuje. Możecie postawić na łóżko z drewna oraz materac z włókna kokosowego, który ma właściwości bakteriobójcze.

Jakie meble wybrać?

Czas na wybór mebli. Ale tutaj musicie wiedzieć, że meblościanki zupełnie się nie sprawdzą. Zresztą w sypialni nie są zupełnie potrzebne. Lepiej wybrać meble wolnostojące i posadowione na linearnych nóżkach. Nie tylko lepiej się prezentują, ale też łatwiej jest utrzymać czystość podłogi pod nimi. Polecamy meble z drewna, w końcu drewno nie przyciąga kurzu i przy tym jest materiałem bezpiecznym. Sprawdzi się nawet dla astmatyków. Skoro to już jasne to należy zdecydować się na odpowiednie modele i tutaj zalecamy szafki nocne wiszące. Przyda się mała komoda na najpotrzebniejsze rzeczy. Swoją drogą wysoka komoda może pełnić tez rolę biurka czy toaletki – wystarczy tylko dostawić krzesło.

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Oczywiście nie tylko meble czy też łóżko są ważne. Trzeba też pomyśleć o oświetleniu. Skoro pomieszczenie jest małe, to w żadnym przypadku nie można postawić na duże żyrandole, które tylko je przytłoczą. Dobrze sprawdzają się kinkiety do sypialni. Można umieścić je nad łóżkiem, ale też nad komodą. Kinkiet do sypialni może pełnić zarówno rolę głównego oświetlenia, jak i dodatkowego. Wtedy najlepiej zestawić nowoczesne kinkiety do sypialni z plafonem. Zwróćcie jeszcze uwagę na całą estetykę oświetlenia, która powinna się komponować z wystrojem wnętrza. Dobrze sprawdza się monochromatyzm, wtedy też cała aranżacja sypialni jest spójna, co sprzyja wypoczynkowi. Jeżeli chodzi o same światło, to technologia LED sprawdzi się najlepiej, tym bardziej że jest energooszczędna i bezpieczna. Czas wybrać też barwę światła i tutaj możemy Wam polecić ciepłą barwę, która tworzy nastrój i daje większy efekt przytulności.

Małe rzeczy, a jakże ważne, czyli o sztuce dodatków

Czas na wybór dodatków. W małej sypialni nie należy przesadzać z ich ilością. Dodatki powinny być wybierane pod kątem spójności z całą aranżacją. Dobrze sprawdzają się dekoracyjne poduszki z pikowaniami, ale też stylowy pled. Można także wybrać długie, masywne zasłony w kolorze zielonym czy morskim i połączyć je z wiszącymi girlandami. Ale to nadal nie wszystko, bo warto też postawić na kilka świec zapachowych oraz drewniany świecznik. W ten prosty sposób zyskacie kompletną aranżację sypialni i to od A do Z. Jak więc widzicie sypialnia może być stylowa, niewielka i przytulna, a przy tym ultra wygodna. Trzeba tylko zastosować się do naszych rad, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

One Response - Add Comment

Odpowiedź