Alergia na kurz i roztocza a wybór odpowiedniej pościeli

[REKLAMA]

Osoby uczulone na kurz i roztocza powinny zmieniać pościel nawet raz w tygodniu. Niemniej jednak bardzo istotny jest także dobór odpowiednich poszewek- najlepiej, aby były one wykonane z przyjaznych skórze materiałów. Jaka pościel idealnie sprawdzi się w przypadku alergików?

Bawełniana pościel dla uczulonych na kurz i roztocza

Optymalnym wyborem dla alergików będzie oczywiście pościel wykonana z bawełny. Jest to naturalny, przyjazny skórze materiał, który zapewnia odpowiednią wentylację. Pościel 140×200 bawełna dobrze sprawdza się o każdej porze roku. Przepuszcza powietrze, zatem będzie dobrym wyborem nawet na upalne noce. Tymczasem zimą pozwala zatrzymać więcej ciepła przy skórze, delikatnie się nim otulając. Bawełniana pościel będzie o wiele lepszą alternatywą dla tej wykonanej ze sztucznych materiałów. Przede wszystkim jest przyjazna delikatnej, skłonnej do podrażnień skórze alergika. Można ją prać w wyższej temperaturze, pozbywając się jednocześnie roztoczy, kurzu i innych alergenów.

Jak dbać o pościel z bawełny?

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny pościeli jest bardzo istotne przede wszystkim dla alergików. Dlatego też pościel powinno się prać przynajmniej raz w tygodniu. Warto zaopatrzyć się w dodatkowy komplet na zmianę. Pościel bawełnianą można prać w 40 lub 60 stopniach, w zależności od potrzeb. Alergicy powinni stosować delikatne środki piorące oraz płyny zmiękczające rekomendowane osobom uczulonym. Należy pamiętać, że chemia zawarta w detergentach również może wywołać reakcję alergiczną. Pościel warto oczywiście wyprasować bezpośrednio przed ponownym jej użyciem, na co dzień natomiast przechowujmy ją w hermetycznych opakowaniach- pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca. Należy natomiast unikać jej wietrzenia, zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim, gdy na zewnątrz znajdują się spore ilości pyłków. Te bowiem osiadają na materiale przez co- choć wydaje się on odświeżony- kontakt z nim może spowodować reakcję alergiczną. Przestrzegając podstawowych zasad, spanie w bawełnianej pościeli pozwoli wypocząć bez nieprzyjemnych objawów uczulenia.

Pościel bawełniana- duży wybór wzorów i kolorów

Wciąż popularne jest przeświadczenie, że pościel dla alergika musi być utrzymana w jasnych kolorach. Obecnie jednak mamy do wyboru wiele rodzajów pościeli bawełnianej, tak aby nasza sypialnia nabrała nowego, świeżego wyglądu. Delikatne kwiatowe wzory, figury geometryczne czy kolorowe esy-floresy to tylko niektóre propozycje, na które można się zdecydować, kupując pościel.

Odpowiedź