Odkurzacze bezprzewodowe — sposób na efektywne i wygodne sprzątanie

[REKLAMA]

Domowe porządki wymagają od nas niemałego zaangażowania i wysiłku. Chcąc uprzątnąć naszą mieszkalną przestrzeń, warto zatem sięgać po takie rozwiązania, które usprawnią ten nieco żmudny proces. Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze bezprzewodowe i nic w tym dziwnego, ponieważ pozwalają one na sprawne utrzymanie porządku wewnątrz domu. Co zatem warto o nich wiedzieć i jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

Dobrze nam znane klasyczne odkurzacze przewodowe odchodzą w zapomnienie na rzecz modeli bezprzewodowych. Plączący się kabel, ograniczony zasięg odkurzania i niekiedy słaby dostęp do gniazdka elektrycznego nie są bowiem sprzymierzeńcami wygodnego sprzątania. Odkurzacz bezprzewodowy, czyli ten pozbawiony kabla, nie będzie przysparzał Ci wymienionych trudności, a ponadto mile zaskoczy Cię swoimi licznymi plusami. Poznaj je wszystkie!

Największą zaletę odkurzacza bezprzewodowego stanowi jego mobilność. Z tym urządzeniem odkurzysz nie tylko salon czy pozostałe pokoje, ale i schody, balkon oraz inne trudnodostępne miejsca pozbawione gniazdka elektrycznego. Taką wygodę docenią zwłaszcza właściciele większych domów, których to odkurzanie zajmuje zwykle sporo czasu.

Przed zakupem tego sprzętu warto zwrócić szczególną uwagę na pojemność akumulatora, ponieważ to właśnie od niej zależy to, ile czasu urządzenie będzie wykonywało swoją pracę na jednym ładowaniu. Dla mniejszych przestrzeni optymalnym rozwiązaniem okaże się sprzęt mogący odkurzać od 30 do 60 minut, natomiast w przypadku większych domów warto rozejrzeć się za urządzeniem, które będzie działać w zakresie od 60 minut wzwyż.

W parze z mobilnością idzie także wygoda użytkowania takiego akcesorium. Odkurzacze bezprzewodowe wyróżniają się niewielką wagą, kompaktową budową, łatwą wymianą filtra i bezproblemowym opróżnianiem pojemnika. Większość modeli umożliwia również intuicyjną zmianę ustawień, dzięki czemu osoby, które są mniej obeznane z technologią, poradzą sobie z doborem parametrów bez większych trudności.

Podczas zakupu jakiegokolwiek sprzętu do swojego domu zwracamy uwagę także na jego funkcjonalność. W zależności od tego, jaki model odkurzacza bezprzewodowego wybierzesz, jego funkcje mogą się różnić, jednak warto wymienić kilka popularnych rozwiązań.

Niemal najczęstszym kryterium, którym kierują się osoby przed zakupem tego sprzętu, jest funkcja mycia. Nie tylko pozwala ona umyć podłogi, ale i zaoszczędzić cenny czas. Decydując się na akcesorium z tym udogodnieniem, zapomnisz o standardowym mopowaniu swoich paneli czy kafelków.

Z kolei praca na sucho i na mokro wyręczy Cię w uprzątnięciu rozlanego napoju czy niefortunnie rozbitego jajka, a przy tym zbierze suche zabrudzenia wokół. Takie ulepszenie okaże się pomocne szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi albo posiadaczy wszędobylskich zwierzaków.

Tryb Eco oraz tryb Turbo umożliwią pełną kontrolę nad siłą zasysania i pozwolą Ci dostosowywać parametry do Twoich aktualnych potrzeb. Pierwszy z nich swoje zastosowanie ma podczas wykonywania codziennych domowych porządków, natomiast drugi – Turbo – przyda się do uprzątania większych zabrudzeń, takich jak zaschłe błoto albo rozsypane ziemia czy makaron.

Polecane modele odkurzaczy bezprzewodowych — wybierz sprzęt idealny!

Ilość dostępnych w sklepach odkurzaczy bezprzewodowych wcale nie ułatwia wyboru. Wśród tylu urządzeń, ich cech i przede wszystkim cen, można wybierać do woli. Aby ułatwić Ci to zadanie, przedstawimy i opiszemy kilka wartych uwagi modeli.

Dobrą sławą cieszą się odkurzacze bezprzewodowe Bosch. Model Bosch BBH 21830L zasługuje na wyróżnienie nie tylko ze względu na dobrą cenę, ale przede wszystkim na jej doskonały stosunek co do jakości. Za nieco ponad pół tysiąca otrzymujemy niezawodne urządzenie, które upora się z niemal każdym zabrudzeniem. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wynosi średnio 36 minut, a zatem jest to idealna opcja dla osób zamieszkujących mniejsze mieszkania. Tryb Eco umożliwi odkurzanie przy poborze niewielkiej ilości energii elektrycznej, a wskaźnik naładowania baterii okaże się przydatny podczas ładowania. Kiedy zechcesz pozbyć się okruszków ze stołu, nie musisz sięgać po kuchenną ściereczkę! Wystarczy wówczas, że przekształcisz ten model w odkurzacz ręczny.

Bezprzewodowe odkurzacze Philips to wybór, nad którym również warto się pochylić. Model Philips FC6903/01 w standardowym trybie swoją pracę może wykonywać przez 75 minut, z kolei użytkowany w trybie Turbo będzie odkurzał przez nieco ponad 20 minut. Funkcja mycia i możliwość przekształcenia urządzenia w odkurzacz ręczny przydadzą Ci się podczas codziennego sprzątania. Filtr antyalergiczny docenią zaś osoby, które borykają się z alergiami, a dołączone do zestawu akcesoria ułatwią wykonywanie gruntownych porządków. Zbiornik o pojemności 0,6 l bez problemu pomieści zanieczyszczenia, jakich pozbędziesz się w ciągu dnia, a nawet dwóch. Tak samo, jak powyższy model, ten również oferuje tryb Eco.

 

Odpowiedź