Lampa stojąca – jaki model wybrać do salonu?

Wielu projektantów wnętrz twierdzi, że w aranżacji salonu najważniejsze są stylowe dodatki. Jednym z nich jest stojąca lampa, która stanowi również dodatkowe źródło światła. Jaki model wybrać do salonu? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Lampa stojąca – klimat i funkcjonalność

Salon to pomieszczenie, które musi być odpowiednio oświetlone. Wykorzystuje się w tym celu różne źródła światła, które powinny zapewnić natężenie w wysokości około 500lx. Ich uzupełnieniem może być stojąca lampa, którą wykorzystuje się zazwyczaj w czasie relaksu. Można dzięki niej stworzyć odpowiedni klimat, który zaakcentuje dany element dekoracyjny. Co więcej, jest to również rozwiązanie funkcjonalne, które doceniają miłośnicy czytania książek. Wygodna kanapa lub fotel w połączeniu z ciepłym kocem i ciekawą lekturą to najlepsza forma relaksu dla wielu osób. Światło pochodzące ze stojącej lampy nie tylko ułatwi czytanie, ale sprawi również, że pomieszczenie wyda się bardziej przytulne.

Jak lampa stojąca do salonu?

Wybór stojących lamp jest obecnie ogromny. W sprzedaży dostępne są designerskie lampy, które pasują do każdego stylu aranżacji, niezależnie od tego, czy stawiamy na nowoczesność, tradycję, a może styl skandynawski. Przykładem mogą być lampy Maxlight dostępne w ofercie sklepu Lamp Design znajdującej się pod linkiem https://www.lampdesign.pl/. Są to zarówno klasyczne modele, które sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, jak i nowoczesne lampy dedykowane do stylu loftowego. Warto zwrócić uwagę również na bogato zdobione modele, które sprawdzą się w salonie urządzonym w stylu glamour.

Wybierając lampę stojącą do salonu warto również wcześniej określić miejsce, w którym będzie ona usytuowana. W przypadku, gdy ma stać bezpośrednio na podłodze powinna mieć około 150 cm wysokości. Niższe mogą być lampy, które ustawione zostaną na stolikach, półkach, czy zabudowach. Oczywiście lampa z salonu może znaleźć zastosowanie również w innych pomieszczeniach, czego przykładem jest sypialnia. W tym przypadku doskonale uzupełni się z wiszącą lampą Sky Garden.

Odpowiedź