Grzejniki pokojowe – nowoczesne rozwiązania

[REKLAMA]

Instalacja grzewcza jest bardzo ważna w każdym domu. Jednym z podstawowych czynników decydujących o funkcjonalności systemu grzewczego jest odpowiedni dobór grzejników. Ważny jest sposób ich podłączenia, jak również ich rozmieszczenie, ilość i wielkość, bo wszystkie te parametry odpowiadają za nasz komfort cieplny. Nie wolno jednak zapominać o walorach estetycznych, a w tej materii na rynku pojawiły się ciekawe rozwiązania.

Grzejniki pokojowe – przegląd

W sklepach mamy szeroki wachlarz grzejników pokojowych, które można klasyfikować według różnych kryteriów.

Ze względu na metodę zasilania wyróżnia się grzejniki:
1. wodne – zasilane są w klasyczny sposób z instalacji centralnego ogrzewania (w blokach również przez otwarty system ogrzewania centralnego),
2. grzejniki elektryczne – są fabrycznie wyposażone w grzałkę elektryczną,
3. grzejniki wodno-elektryczne – mają system hybrydowy, wyposażone są w grzałkę elektryczną, posiadają także możliwość montażu do instalacji wodnej.

Biorąc pod uwagę montaż można wskazać: ścienne, kanałowe i poziome, pionowe oraz stojące.

Ze względu na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane wyróżnia się: stalowe, aluminiowe, żeliwne, a nawet szklane.

Skupiając się na wyglądzie zewnętrznym mamy do wyboru modele tradycyjne, narożne, kanałowe oraz dekoracyjne.

Specjaliści zalecają stosowanie grzejników z jednej serii w całym domu.

Grzejniki szklane – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie

Coraz częściej wprowadzamy szklane elementy do wnętrza naszych mieszkań czy domów, ponieważ szkło stanowi symbol elegancji i nowoczesności. Dodatkowo przedmioty wykonane z tego materiału charakteryzują się wysokim poziomem wykonania i funkcjonalności. Zalety szkła docenili również producenci grzejników.

Szklane grzejniki posiadają wiele zalet. Są energooszczędne – zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, a zjawisko naturalnej konwencji zapewnia utrzymanie stałej temperatury na powierzchni całego grzejnika. Poza tym szkło dysponuje dużą zdolnością do akumulacji oraz oddawania ciepła. Dobrym rozwiązaniem są grzejniki szklane o układzie hybrydowym, które zawierają w sobie elementy grzejnika wodnego oraz elektrycznego. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i sprawdza się, gdy przychodzą chłodne jesienne dni, a na uruchamianie kotła grzewczego jest trochę za wcześnie.
Tego typu grzejniki wykonane są z hartowanego szkła, co znacznie zwiększa ich odporność na uderzenia, a także wahania temperatury, dlatego są bezpieczne. Do tego szklane panele mają właściwości antystatyczne, a więc nie przyciągają kurzu, a to z pewnością ucieszy alergików.

Ich ogromną zaletą jest również wzornictwo. Grzejniki szklane występują w różnych wersjach kolorystycznych i mogą mieć gładki lub dekoracyjny front. Idealnie wpasowują się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, ale też bez problemu odnajdą się w innych aranżacjach.

Szkło to drugi po drewnie materiał chętnie wykorzystywany we wnętrzach. W materiale tym drzemie ogromny potencjał estetyczny, ponieważ ma ono subtelny charakter, który nadaje lekkości i subtelności kompozycjom.

Poszukiwania idealnych grzejników warto rozpocząć od przejrzenia ofert w internecie. Wówczas wystarczy wpisać frazę kluczową np. „grzejniki warszawa”, aby znaleźć najlepsze i najciekawsze oferty ze swojego miasta.

 

One Response - Add Comment

Odpowiedź