Kiedy warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

[REKLAMA]

Projektant wnętrz jest nieocenionym specjalistą. Pomaga projektować wnętrza i uczynić je wyjątkowymi. Nie zawsze jednak trzeba korzystać z jego usług. Jeśli mieszkanie jest małe i nie ma zbyt wielkiego pola do popisu to można zaplanować urządzenie mieszkania w pełni samodzielnie. Jeśli jednak mieszkanie jest większe, a osoba kupująca je dysponuje pewną gotówką to wynajęcie projektanta wnętrz jest jak najbardziej racjonalnym wyborem. 

Projektant może przygotować nawet kilka projektów do wyboru przez klienta. Nieraz na etapie projektu współpraca się kończy, a klient doprowadza wykończenie wnętrz do końca ze specjalistyczną ekipą. Zdarza się, że projektant wnętrz czuwa nad wykończeniem wnętrz, ponieważ mieszkania mają być oddane klientom gotowe, w opcji „pod klucz”. 

Czym zajmuje się projektant wnętrz?

Projektant wnętrz zajmuje się planowaniem urządzenia wnętrz. Określa jak powinno wnętrze wyglądać, rozpisuje jakie kolory zostaną zastosowane, radzi jakie meble należy kupić do takiego mieszkania. Urządzenie wnętrza jest naprawdę wyjątkowo ważne, ponieważ pozwala wykreować dom czy mieszkanie marzeń, dobrać meble i dodatki tak, aby tworzyły spójną całość. Specjalista taki, jak projektant wnętrz jest ekspertem mającym wiedzę oraz doświadczenie, potrafiącym stworzyć przytulne lub ekskluzywne miejsce dla klienta opłacającego taką usługę. Ekspert ma wiedzę, ukończone studia wyższe, nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe, uczy się programów komputerowych, które pozwalają tworzyć projekty online, zyskuje wiedzę na temat nowych mebli, materiałów obiciowych, farb, paneli, podłóg, itp. 

Kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Posiadanie pieniędzy na projekt jest bardzo ważne, od tego wszystko się zaczyna. Jeśli klient nie ma gotówki to nie może zapłacić za projekt. Wtedy jest zdany na własne siły, inwencję oraz urządzenie mieszkania czy domu we właściwy dla siebie sposób. Laik nie stworzy projektu autorskiego, wyjątkowego, profesjonalnego, ale na pewno jest w stanie wykreować ładne, przytulne wnętrze. 

Projektant wnętrz ma własną wizję, ale musi liczyć się ze zdaniem klientów. Jego praca musi być przystosowana do wymagań oraz oczekiwań klientów. Dzięki takiej solidności oraz kreatywności projektant osiąga doskonałe efekty. Mieszkanie zaprojektowane przez specjalistę będzie spójne, doskonale wykończone, z odpowiednimi roletami czy zasłonami, bibelotami lub obrazami, z oświetleniem sufitowym oraz stojącym lub kinkietami zawieszonymi na ścianach. 

Jak znaleźć dobrego projektanta?

Dobrego projektanta można znaleźć dzięki znajomym, którzy polecą profesjonalną osobę. Projektant wnętrz jest osobą obdarzoną zmysłem plastycznym, kreatywną, mającą wiele pomysłów dotyczących urządzania wnętrz wszelkiego rodzaju – dla osób prywatnych oraz dla firm. Jego atutami są wykształcenie, wiedza oraz doświadczenie, które sprawia, że jego praca jest unikatowa, doceniana i bardzo dobrze wynagradzana. Praca projektanta to często konieczność podejmowania działania w nietypowych godzinach lub pracy po godzinach. 

Ile kosztuje praca takiego eksperta? 

Projektant wnętrz bierze co najmniej 100 złotych za wykonanie pracy. Przygotowanie projektu może kosztować 3000-5000 złotych, a jeśli jest to większy projekt to wówczas można za niego zapłacić nawet 10 000 czy 12 000 złotych. Projektant wnętrz zatrudniony na etat zarabia około 6000 złotych, czasami więcej. Może liczyć na premie od zadowolonego pracodawcy. 

Zadaniem osoby projektującej pomieszczenia jest przygotowanie kompleksowej dokumentacji z wizualizacjami oraz wskazówkami dla wykonawców. Rysunki i plany instalacji, podłóg czy sufitów oraz rysunki mebli są niezbędne. Projektant określa także rodzaj materiału, którym obite są meble. 100 złotych kosztuje metr kwadratowy projektowanej powierzchni ,a to jest dość umiarkowana cena – niektórzy eksperci żądają o wiele więcej. Nie każda osoba może sobie pozwolić na zamówienie takiego projektu. 

Obecnie popularne jest projektowanie mieszkań, domów czy biur online. Nie trzeba spotykać się z projektantem, ponieważ wszelkie wizualizacje, rysunki i projekty są przekazywane klientom mejlowo, szybko i wygodnie, a przelewy dla projektanta są realizowane przez internet. Wygoda jest ważną sprawą, a klienci mają coraz mniej czasu na spotkania z projektantem i chętnie wybierają współpracę online.

Odpowiedź