5 pomysłów na piękny i praktyczny ogród

[REKLAMA]

Projektowanie i urządzanie ogrodu to ekscytujące zajęcie. Posiadanie tarasu, na którym w trakcie pogodnego poranka można cieszyć się poranną kawą lub herbatą, to atrybut domów jedno- i wielorodzinnych. Planowanie ogrodu wymaga zastosowań nie tylko pięknych, ale również praktycznych, tak aby móc cieszyć się z tej przestrzeni niezależnie od warunków pogodowych. Dowiedz się, w jaki sposób zaprojektować ogród, który będzie spełniać powyższe założenia i zaczerpnij inspiracji, aby stworzyć rozwiązanie idealne dla swojego domu.

Pomysły na ciekawe rozwiązania w ogrodzie

Istnieje wiele pięknych ogrodów, które zachwycają kreatywnością i oryginalnością projektantów. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na takie usługi, dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne zaprojektowanie przestrzeni wokół domu. Odpowiednie dodatki są nie tylko modnymi akcentami w ogrodzie, ale przede wszystkim mają szereg praktycznych funkcji.

Pergole tarasowe

Pergola tarasowa to modne i nowoczesne rozwiązanie na taras. Zapewnia skuteczną ochronę przed niekorzystnym promieniowaniem słonecznym, dlatego dzięki tej instalacji możliwe jest korzystanie ze świeżego powietrza w bezpieczny sposób nawet podczas upalnych dni. Poprzez zamontowanie paneli bocznych w pergolach tarasowych zyskuje się dodatkową przestrzeń w domu. Jednocześnie taki projekt może stanowić ogród zimowy, ponieważ wystarczy, że doda się promienniki ciepła, które ogrzeją pomieszczenie nawet podczas niskich temperatur w trakcie jesieni oraz zimy.

Markizy tarasowe

Jeśli chcesz zapewnić sobie i swoim domownikom prywatność w gęstej zabudowie budynków, markiza tarasowa we Wrocławiu to idealne rozwiązanie. Dzięki temu stylowemu dodatkowi zyskuje się komfort oraz swobodę na tarasie i w ogrodzie. Markizy tarasowe mają solidną, aluminiową konstrukcję oraz specjalną tkaninę, która jest odporna na różne warunki atmosferyczne. Dodatkową zaletą markiz jest zapewnienie ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jeśli pragniesz w bezpieczny sposób cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu, zainwestowanie w markizę tarasową to idealne rozwiązanie.

Moskitiery

Różnego rodzaju owady mogą być szczególnie uporczywe podczas wiosny i lata. Dlatego, aby zapobiec ich obecności w domu, warto zastanowić się nad montażem moskitiery w oknach oraz drzwiach. Jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, szczególnie kiedy posiada się ogród lub balkon.

Żaluzje

Żaluzje to praktyczny dodatek do okien, który skutecznie zapewnia prywatność w przestrzeni własnego ogrodu, gdy mieszka się w gęstej zabudowie. Istnieją różne rodzaje tego produktu, między innymi: żaluzje drewniane, aluminiowe oraz pionowe. Każdy z nich pozwala na regulowanie dostępu oraz ilości promieni słonecznych, które dostają się do środka pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne

Posiadanie ogrodu może być dla niektórych osób powodem do stresu, który związany jest z bezpieczeństwem wynikającym z łatwiejszego dostępu do domu z tej właśnie przestrzeni. Rolety zewnętrzne, w zależności od konkretnego modelu, zapewniają nie tylko komfort oraz izolację cieplną okien, ale również gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Najpopularniejszymi rodzajami rolet zewnętrznych są rolety antywłamaniowe, refleksole oraz żaluzje fasadowe.

One Response - Add Comment

Odpowiedź