5 pomysłów na aranżację kuchni!

[REKLAMA]

Dobrze zaprojektowana i zorganizowana kuchnia to bez wątpienia serce każdego domu. Jednak urządzenie tego pomieszczenia jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę zróżnicowane preferencje domowników, funkcjonalność i wygodę w poruszaniu się. Jak nadać kuchni więcej charakteru, aby nie zatraciła swojej funkcjonalności? Zapraszamy do artykułu!

Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. Aby domownicy mogli wygodnie się w niej poruszać i sprawnie przygotowywać posiłki, musi być zaprojektowana funkcjonalnie i praktycznie. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się w niej znaleźć ozdoby nadające całości jeszcze więcej klimatu i charakteru!

Jakie są praktyczne ozdoby kuchni, na które warto postawić? Oto kilka przykładów:

  • wyspa kuchenna,
  • szafki na wymiar,
  • ściana pomalowana farbą tablicową,
  • półka na książki z przepisami,
  • stylowe akcesoria kuchenne.

Opowiemy Ci teraz co nieco o każdym z tych pomysłów.

Wyspa kuchenna jest jednym z najciekawszych rozwiązań aranżacyjnych. Zapewnia dodatkowy blat podczas pracy w kuchni, może również pełnić funkcję stołu, np. w zestawie z hokerami. Dobrze dobrana wyspa kuchenna pozwala również odciążyć szafki kuchenne, zapewniając miejsce do przechowywania naczyń, akcesoriów, czy sprzętów kuchennych. Doskonale sprawdza się w kuchniach o większym metrażu.

Szafki na wymiar to rozwiązanie, które dodaje stylu i charakteru każdej kuchni. Meble wybrane na wymiar pozwalają maksymalnie zagospodarować pomieszczenie. Dobrze wykonane szafki stanowią piękną ozdobę kuchni, wypełniając wszystkie wolne przestrzenie. Dzięki nim pomieszczenie nabiera indywidualnego charakteru i klimatu. Na szafki na wymiar na pewno powinni zdecydować się właściciele małych kuchni, w której każdy centymetr jest na wagę złota!

Ściana pomalowana farbą tablicową to strzał w dziesiątkę przy nowoczesnych aranżacjach, np. w stylu industrialnym, czy skandynawskim. Dzięki niej nie tylko zyskujesz niepowtarzalną ozdobę kuchni, ale również zapewniasz praktyczne miejsce, np. do sporządzania listy zakupów, zostawienia wiadomości dla domowników, czy zapisania nowego przepisu.

Półka na książki z przepisami świetnie sprawdza się w każdej kuchni, niezależnie od preferowanego przez Ciebie stylu. Książki dodają ciepła i przytulności, a wszelkiego rodzaju poradniki, czy przepiśniki to strzał w dziesiątkę właśnie w tym pomieszczeniu. Możesz po nie sięgnąć, szukając kuchennych inspiracji lub przejrzeć w chwili wolnej od gotowania. To praktyczne i stylowe rozwiązanie!

Stylowe akcesoria kuchenne zawsze stanowią doskonałą alternatywę dla oryginalnych, sklepowych opakowań produktów spożywczych. Dotyczy to zarówno przypraw, produktów sypkich, jak i makaronów, czy kawy. Przechowuj żywność np. z użyciem stylowych słoiczków, czy pudełek. Te możesz swobodnie przechowywać na blacie, mając ulubione produkty zawsze pod ręką.

Jakie ozdoby zdadzą egzamin w kuchni?

Jeżeli chcesz ozdobić swoją kuchnię dodatkowymi akcesoriami, czy detalami, warto postawić na ozdoby, które nie zaważą o praktyczności i czystości pomieszczenia. W końcu kuchnia zawsze powinna wyróżniać się najwyższym poziomem higieny. Z tego względu warto postawić na stylowe dodatki, które nie będą zawadzać nam podczas pracy w kuchni.

Na jakie ozdoby warto w takim razie postawić? Spytaliśmy o to specjalistę od dekorowania wnętrz ze sklepu wydrukidladomu.pl:

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji domowników. Ja jednak odradzałbym ozdabianie kuchni tzw. kurzopłapami, ponieważ osiada na nich nie tylko kurz, ale również para i tłuszcz, których nie sposób uniknąć podczas gotowania. Aby kuchnia prezentowała się świeżo przez lata, polecam postawić na stylowe plakaty. Te oprawione w ramki z łatwością można utrzymać w czystości, a dodatkowo nie zajmują cennego miejsca na blacie kuchennym.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł przypadł Ci do gustu. Zaprojektuj kuchnię swoich marzeń, pamiętając o naszych praktycznych poradach!

Odpowiedź