Zagęszczarki – przegląd najlepszych modeli ranking 2021

[REKLAMA]

Jaka zagęszczarka do gruntu jest najlepsza? To pytanie mogą zadawać sobie inwestorzy poszukujący nowatorskich rozwiązań na plac budowy. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd najlepszych modeli na 2021 rok. Z tego artykułu dowiesz się jakie są wiodące zagęszczarki rewersyjne, które perfekcyjnie przygotowują grunt pod kolejne etapy prac budowlanych.

1. Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 6555 HEAP

Ta zagęszczarka to urządzenie, które sprosta największym wyzwaniom! Zapewnia ogromny poziom wydajności, trwałości i wygodnej obsługi. Świetna zagęszczarka 500 kg, która pracuje idealnie na warstwie przeciwmrozowej oraz warstwach nośnych w konstrukcji ścieżek, dróg i parkingów. Wysoka częstotliwość zagęszczania i szereg innych zalet sprawią, że jest to urządzenie o bardzo dużej popularności. Zagęszczarka Wacker Neuson charakteryzuje się niskimi wibracjami przenoszonymi na dłoń – ramię. Dzieje się tak dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji dyszla środkowego. Marka Wacker Neuson zadbała tutaj o pełen komfort i bezpieczeństwo operatora. Kolejną zaletą tej zagęszczarki rewersyjnej jest dopracowany panel sterowania, który posiada ładnie widoczne wskaźniki oraz liczne funkcje np. światło robocze, złącze do rozruchu zewnętrznego, stacyjkę zapłonową albo lampkę kontrolną ładowania. Panel jest także odporny na wnikanie wilgoci oraz brudu. Uchwyt sterujący jest bardzo intuicyjny i wygodny, a prędkość reguluje się w łatwy sposób. Co jeszcze sprawia, że ta zagęszczarka 500 kg znalazła się w naszym rankingu? Punkty konserwacyjne są niezwykle łatwo dostępne, a ładowanie akumulatora nie może być prostsze. Jest to dużym atutem podczas przerwy sezonowej, a ponadto złącze ładowania cały czas pozostaje czyste i wyjmowane bywa tylko podczas konieczności jego użycia. Zagęszczarka Wacker została także wyposażona w funkcję czuwaka, która zapobiega uwięzieniu osoby obsługującej maszynę pomiędzy nią a innym obiektem podczas pracy w ruchu powrotnym. Dodatkowe funkcje to także perfekcyjna kontrola zagęszczania dzięki dedykowanym lampkom, wyłączanie przy niskim poziomie oleju czy automatycznie regulowany pasek klinowy. Wszystkie elementy zostały tutaj dopracowane do perfekcji!

2. Zagęszczarka rewersyjna Bomag BPR 60/65 D 

Zagęszczarka do gruntu od marki Bomag to kolejny świetny sprzęt do robót ziemnych, brukarskich i asfaltowych. Duża moc urządzenia sprawia, że jest ono wybierane do pracy w trudnych warunkach i daje w pełni profesjonalne efekty. Umożliwia osiąganie niesamowitych rezultatów i daje pewność mniejszej ilości pękniętych kostek brukowych. Regulacja wysokości oraz drążek kierowniczy o niskim poziomie drgań sprawiają, że operatorzy mogą przyjąć idealną pozycję roboczą, a tym samym dłużej i wydajniej pracować. Zagęszczarka do gruntu posiada osłonę zabezpieczającą silnik, którą udoskonalono poprzez strategicznie rozmieszczone otwory. Sprawiają one, że dostęp do podzespołów jest bardzo szybki, co ułatwia wszystkie czynności związane z serwisem i konserwacją, a tym samym oszczędzamy czas oraz pieniądze. Zagęszczarka Bomag posiada także specjalny economizer, który pokazuje kiedy zagęszczenie jest optymalne. Co jeszcze cechuje to niezwykle jakościowe urządzenie? Płyta robocza jest lakierowana metodą proszkową i bardzo odporna na zużycie, urządzenie jest mocne, wygodnie się je prowadzi oraz jest bardzo bezpieczne. Zapewnia doskonałe efekty zagęszczania!

 3. Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 5545 

Ogromna siła zagęszczarki sprawia, że jest to specjalistyczne urządzenie do ciężkich gleb! Charakteryzuje się szybkim ruchem do przodu i tyłu oraz zapewnia najwyższy poziom wydajności. Producent zadbał także o trwałość i komfort obsługi. Świetna do zagęszczania przy wypełnianiu wyrobisk pod budynkami, warstwy przeciwmrozowej, podbudów w konstrukcjach np. dróg. Zagęszczarka Wacker o częstotliwości 69 Hz umożliwia zagęszczanie nawierzchni brukowej zarówno średniej ciężkości, jak i ciężkiej. Rewelacyjny system kontroli zagęszczania sprawia, że prace mogą przebiegać niezwykle sprawnie! Wyświetlacz postępu zagęszczania jest czytelny, a ponadto otrzymujemy ostrzeżenia przed nadmiernym zagęszczeniem i przeciążeniem. Lampki kontrolne mają moc dostosowywania się do otaczającego światła, dlatego są dobrze widoczne w każdych warunkach. Co jeszcze możemy powiedzieć o tym świetnym urządzeniu? Punkty konserwacyjne są bardzo łatwo dostępne, alternator jest bezobsługowy, a urządzenie wyłącza się przy zbyt niskim poziomie oleju. Funkcja czuwaka pozwala na pracę bez obaw o uwięzienie operatora między zagęszczarką a obiektem. Osoba obsługująca urządzenie posiada także ten komfort, że wibracje zostały ograniczone do niezbędnego minimum, dzięki zastosowaniu nowego dyszla środkowego. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy urządzenie gotowe do pracy, intuicyjne, niezawodne i bardzo wytrzymałe!

4. Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 4045YE

To już ostatnie urządzenie w naszym dzisiejszym zestawieniu! Jednak nie ustępuje pozostałym typom i również świetnie sprawdza się na placach budów. Będzie idealna wszędzie tam, gdzie stawiane są bardzo wysokie wymagania w zakresie wydajności. Ta zagęszczarka do gruntu pracuje bardzo szybko i nieustannie, żeby osiągnąć zamierzone cele. Wacker Neuson i tutaj zadbał o najwyższy komfort operatora, dzięki ergonomicznemu uchwytowi, który ogranicza wibracje. Oczywiście nie mogło zabraknąć funkcji czuwaka, automatycznej regulacji paska klinowego czy konstrukcji z łatwym dostępem do punktów konserwacyjnych. Zagęszczarki zostały tak zaprojektowane, żeby jak najbardziej ułatwić ich transport na plac budowy.

Wybór odpowiedniej zagęszczarki dwukierunkowej to wyzwanie, które może okazać się nieocenioną inwestycją. Ubijanie gruntu na dużej głębokości albo na niewielkiej, trudno dostępnej powierzchni – z tymi zadaniami poradzą sobie najlepsze zagęszczarki. Podczas wyboru urządzenia warto kierować się takimi parametrami jak m.in. prędkość robocza, szerokość płyty, siła odśrodkowa, częstotliwość czy ciężar. Zagęszczarki 500kg poradzą sobie w najtrudniejszych sytuacjach, ale wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Dlatego warto zasięgnąć porady specjalistów. Jeśli potrzebujesz doradztwa, napisz do nas już dziś!

Odpowiedź