Skuteczny sposób na ocieplenie pomieszczenia

[REKLAMA]

Zima nie ustępuje, a kalendarz i prognozy wskazują, że potrwa jeszcze trochę. Koszty ogrzewania rosną i nikłe są nadzieje na ich spadek. Jak więc sobie poradzić z ociepleniem pomieszczeń? Sposób jest prosty.

Funkcję ocieplenia pomieszczenia świetnie spełnią dywany, dywaniki, chodniki i chodniczki, a także wykładziny podłogowe. Swoje zastosowanie znajdą w każdym pokoju, w sypialni i w jadalni, a nawet w kuchni, na korytarzu i w łazience. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były też w biurze. Szeroką gamę produktów uwzględniających najładniejsze wzory i kolory oferuje sklep dywanik24.pl. Tu spełnimy swoje oczekiwania i wymagania względem wyboru odpowiedniego towaru na naszą podłogę i do każdego wnętrza.

Zadbaj o swoją przestrzeń!

Źródło: dywanik24.pl

Poza ociepleniem, dywany, chodniki i wykładziny podłogowe zapewnią nam przytulną atmosferę, wygodę i komfort korzystania z każdego pomieszczenia w domu i w firmie. W obecnych czasach nasz dom lub mieszkanie są dla nas nie tylko miejscem odpoczynku i relaksu po pracy, a dla naszych dzieci przestrzenią do zabawy. Dla wielu osób jest to jednocześnie miejsce pracy i nauki. Poza umeblowaniem dywany, chodniki, wykładziny są elementem wyposażenia. Dlatego wybór odpowiedniego towaru powinien uwzględniać funkcję pomieszczenia, sposób korzystania i częstotliwość użytkowania. Takie wymagania pomoże nam spełnić bogata oferta produktów, z różnych materiałów w sklepie dywanik24.pl.

W sypialni świetnie sprawdzają się dywany typu shaggy. Są one miękkie i puszyste, a przez to są też przytulne. Kładąc je na podłodze np. przy łóżku, najbardziej zapewniamy sobie poczucie ciepła, szczególnie w zimowe poranki.

Do salonu typu jadalnia idealne są zarówno dywany z kolekcji vintage, nowoczesne, ale i tradycyjne. Ważne aby przy wyborze mieć na uwadze, że runo powinno być typu fryz lub Heat Set. Oferta najmodniejszych wzorów i kolorów prezentowana jest na dywanik24.pl.

W pokoju dziecięcym, a nawet w kuchni i na korytarzu naszego mieszkania lub w naszym biurze dywany, chodniki i wykładziny podłogowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na intensywne użytkowanie i zabrudzenia. Najlepsze właściwości mają pod tym względem włókna sztuczne, np. polipropylenowe.

Do łazienki najpraktyczniejsze są dywaniki i chodniki wykonane z akrylu. Nawet w małej łazience będzie cieplej i przyjemniej gdy na zimnej podłodze położymy chociaż mały chodniczek obok wanny lub brodzika, umywalki, a nawet sedesu.

Dywany przyjazne alergikom

Źródło: pixabay.com

Nie możemy przy tym zapominać o bezpieczeństwie. Zapewnia to wykonanie dywanu z włókien przyjaznych alergikom. Włókna dywanów powinny być średniej wielkości i gęstości, a najlepiej antystatyczne. Takie wymagania spełniają dywany sznurkowe (sprawdź) i wełniane. Ich runo nie będzie nadmiernie gromadzić pyłków, kurzu, roztoczy i sierści zwierząt domowych. Do tego utrzymanie ich w czystości i porządku będzie łatwe i wygodne. Bezpieczeństwo zapewnią też chodniki podgumowane lub użycie jako podkładu specjalnej maty, którą również oferuje sklep. Przeciwdziałają one przesuwaniu się dywanu na powierzchni podłogi.

Wybór dywanu, dywanika, chodnika, chodniczka czy wykładziny dywanowej powinien być podyktowany funkcją pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Nie zapominajmy przy tym jednak, że powinien ocieplić nasze wnętrze, a jego użytkowanie powinno być dla nas przyjemnością

Odpowiedź