Oświetlenie szynowe — w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem, który może nadać określony klimat wnętrzu. Doskonale wiedzą o tym na przykład sprzedawcy, którzy wykorzystują ten czynnik, aby wywrzeć na klientów określony wpływ. Również w naszym domu warto stosować rozwiązania, dzięki którym wnętrza staną się bardziej eleganckie, przytulne czy optycznie większe. Tradycyjne żyrandole i kinkiety znają wszyscy inwestorzy, jednak obecnie sporą popularnością cieszy się oświetlenie szynowe. Czym jest i w jakich pomieszczeniach się sprawdzi? Podpowiadamy.

Czym jest oświetlenie szynowe?

Oświetlenie szynowe składa się z dwóch podstawowych elementów — mocowanej do sufitu lub ściany najczęściej metalowej szyny oraz systemu reflektorów na niej umieszczonych. Dzięki temu każdy inwestor może samodzielnie skompletować satysfakcjonujący go zestaw. Dodatkowo możliwe jest ustawienie oprawy ze źródłem światła w dowolnym miejscu, a także zmiana kąta jego nachylenia, co pozwala na uzyskanie optymalnych parametrów bez konieczności przerabiania instalacji elektrycznych. Systemy takie występują w wersji jednofazowej, dwufazowej i trójfazowej i różnią się między sobą liczbą jednocześnie uruchamianych źródeł światła.

Gdzie sprawdzi się oświetlenie szynowe?

Oświetlenie szynowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Może być wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, lokalach usługowych, w szkołach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Ta oryginalna alternatywa dla klasycznych lamp i żyrandoli świetnie prezentuje się w salonach, sypialniach, długich przedpokojach, korytarzach, a nawet pokojach dziecięcych.

Dodatkowo doskonale pasuje do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loft i industrialnym. Ze względu na możliwość indywidualnego doboru poszczególnych elementów, systemy takie mogą stanowić nieszablonową dekorację wnętrza. Szeroki wybór różnych modeli lamp na szynie można znaleźć na: https://abanet.pl/414-oswietlenie-szynowe-lampy-na-szynie.

Zalety oświetlenia szynowego

Główną zaletą oświetlenia szynowego, która sprawia, że tak wielu inwestorów decyduje się na zakup tego rozwiązania, jest możliwość samodzielnego skompletowania zestawu indywidualnie dopasowanego do naszych potrzeb. Dodatkowo szyny można zainstalować bezpośrednio do sufitu lub tworząc pewien dystans. Tego typu systemy umożliwiają również wpuszczenie listwy w podwieszany sufit, dzięki czemu w pomieszczeniu widoczne są jedynie lampy. Wśród pozostałych zalet oświetlenia szynowego można wymienić też ich funkcjonalność i szybki montaż.

Odpowiedź