Oprawa puzzli – antyrama plexi na wymiar to najlepszy wybór!

[REKLAMA]

Duże puzzle to wspaniały pomysł na prezent. Na rynku dostępne są bardzo pięknie i starannie wykonane układanki, których ułożenie przynosi wiele satysfakcji – szczególnie jeżeli składają się z tysięcy elementów. Co zrobić z ułożonymi puzzlami? Można je przechowywać w pudełku, ale lepszym pomysłem będzie oprawienie gotowego obrazka w ramkę i zawieszenie go na ścianie. Z pewnością zwróci on uwagę osób odwiedzających nasz dom i będzie wspaniałą pamiątką.

Przygotowanie puzzli do oprawy

Pierwszym krokiem jest ułożenie puzzli. Gotowy obrazek należy skleić specjalnym klejem do puzzli. Polecane są kleje z dodatkiem środka konserwującego, które zabezpieczają układankę przed kurzem i chronią jej kolory. Najlepiej jest wybrać klej z gąbką, która ułatwia jego aplikację. Kolejny etap to cierpliwe czekanie, aż klej zacznie działać, wniknie w głąb elementów i je ze sobą zwiąże. Po kilku godzinach otrzymamy sztywną układankę, którą można swobodnie przenosić, a nawet postawić oparta o ścianę lub meble. Ostatni krok to oprawa puzzli.

Ramka czy antyrama?

Można wybrać subtelną ramkę (drewnianą lub aluminiową), po którą warto sięgnąć, szczególnie gdy tematyka puzzli jest poważna, np. obrazek przedstawia dzieło sztuki, mapę lub krajobraz. W takim wypadku dobrze wybrać ciemną, złotą lub srebrną ramkę, w której układanka będzie się prezentować elegancko. Z kolei dla układanek dziecięcych najlepsze będą ramki drewniane w naturalnych barwach.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem dla oprawienie układanki jest antyrama plexi. Jest to uniwersalny i subtelny sposób oprawy, który komponuje się dobrze z każdą układanką i ze wszystkimi stylami wnętrza. Plexi to popularne sztuczne tworzywo, równie eleganckie, jak szkło, ale znacznie od niego bezpieczniejsze i trwalsze.

Zalety antyramy plexi na wymiar

Układanka składająca się z kilku tysięcy elementów, po ułożeniu zajmuje dużą powierzchnię. Dla oprawienie dzieła znacznej wielkości najlepszym wyborem będzie antyrama plexi na wymiarNajwiększe zalety takiej oprawy to:

  • lekka konstrukcja i łatwy montaż – dużą antyramę łatwiej umocować do ściany, wystarczy klej montażowy albo taśma, które bez trudu utrzymają całe dzieło i jego oprawę,
  • bezpieczeństwo – przód antyramy wykonany z plexi w razie upadku, nie rozpada się na ostre kawałki, tak jak szkło; to szczególnie ważne, jeżeli w domu przebywają małe dzieci, które mogłyby strącić przypadkiem puzzle ze ściany i (w przypadku szkła) się skaleczyć,
  • idealne dopasowanie – zamawiając oprawę na wymiar, mamy pewność, że jest dokładnie taka, jak nam potrzeba; obrazek całkowicie wypełnia przestrzeń antyramy,
  • odporność – antyrama plexi nie żółknie pod wpływem promieni UV, mimo upływu lat pozostaje przezroczysta i dobrze się prezentuje.

Ułożone puzzle to piękna ozdoba, która nie potrzebuje dodatkowej ramki. Są ciekawą dekoracją, którą możemy zawiesić w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, a nawet w biurze. Układanie skomplikowanych puzzli to praca wymagająca cierpliwości i skupienia, warto się tym pochwalić.

Antyramy – sprzedaż internetowa i stacjonarna

Wysokiej jakości ramy i antyramy szklane lub z plexy na wymiar możemy kupić w sklepie internetowym Aluramy.pl. Warto zwrócić uwagę na produkty dedykowane puzzlom. Zarówno ramki (drewniane lub aluminiowe), jak i antyramy plexi na wymiar mogą posiadać powłokę antyrefleksyjną, która nie odbija światła. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatna w miejscach mocno oświetlonych światłem słonecznym lub sztucznym.

Przed zamówieniem oprawy puzzli należy dokładnie zmierzyć ułożony obrazek – czasem ma on nieco inne wymiary niż podane na opakowaniu! To bardzo ważne, aby zamówiona antyrama lub ramka nie okazały się o kilka minimetrów za mała, lub za duża. Sklep Aluramy.pl oferuje oprawy puzzli na wymiar.

Aluramy.pl prowadzi także sprzedaż swoich produktów w sklepie stacjonarnym Galeria Ram w Warszawie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki: antyramy Warszawa, żeby sprawdzić dokładną lokalizację sklepu. Pracownicy Galerii Ram służą pomocą w doborze odpowiedniej oprawy do puzzli, zdjęć, obrazów, a także luster.