Od czego zacząć porządki świąteczne?

Podczas świątecznych porządków odpowiedni plan to podstawa. Sprzątanie domu lub mieszkania warto zacząć już miesiąc przed świętami, aby zdążyć na czas. Dobrze zorganizowane porządki świąteczne pozwolą zaoszczędzić cenny czas i tym samym skupić się na dekorowaniu domu i przygotowywaniu potraw wigilijnych.

Efektywne sprzątanie

Porządki świąteczne nie okażą się skomplikowanym zadaniem, jeśli wcześniej dbaliśmy regularnie o czystość w mieszkaniu. Systematyczne sprzątanie sprawia, że intensywność tych czynności przed świętami będzie mniejsza. Jeśli podczas świąt spodziewamy się gości, dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o każdy najmniejszy szczegół. Warto wcześniej poświęcić czas na gruntowne sprzątanie domu i delektować się podczas świąt rodzinną atmosferą.

Porządki świąteczne – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem gruntownego sprzątania warto przygotować wszystkie niezbędne akcesoria, aby czynności przebiegały zgodnie z planem. Przede wszystkim należy się wyposażyć w:

  • ściereczki (najlepiej z mikrofibry),
  • gąbki,
  • płyn do mycia szyb,
  • płyn do mycia podłóg,
  • płyn do czyszczenia kuchni i łazienki,
  • preparat do kurzu.

Plan sprzątania

Porządki świąteczne można zacząć od segregowania ubrań w szafie. Kolejnym krokiem powinno być wysprzątanie wnętrz szafek kuchennych, łazienkowych i półek w innych pomieszczeniach. Następnie warto umyć drzwi wraz z klamkami, lampy oraz włączniki światła. Dobrym rozwiązaniem jest dokładne odkurzenie wszystkich kratek wentylacyjnych.

Mycie okien

Chyba nikt nie wyobraża sobie świątecznych porządków bez umycia okien. Termin mycia okien będzie uzależniony od panującej na zewnątrz aury. Po umyciu okien warto także wyprać firany, zasłony i wyczyścić rolety, o ile je posiadamy.

Sprzątanie kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, w których porządki świąteczne mogą zająć najwięcej czasu. W kuchni należy wyczyścić blaty i fronty szafek oraz przetrzeć zakurzone sprzęty kuchenne. Porządki świąteczne to także czas, kiedy możemy rozmrozić lodówkę i gruntownie ją wysprzątać. Warto również dokładnie wyczyścić piekarnik. Przed świętami należy także łazience poświęcić więcej czasu. Sprzątanie łazienki powinno zacząć się od wyczyszczenia szafek, a następnie należy skupić się na umyciu płytek i fug. Końcowym etapem będzie wyczyszczenie wanny lub kabiny prysznicowej, umywalki oraz toalety.

Sprzątanie pozostałych pomieszczeń

W przypadku pozostałych pomieszczeń porządki trzeba rozpocząć od wnętrza mebli. W sypialni warto zmienić pościel, wyprać wszystkie koce, narzuty i poduszki. W pokoju dziecinnym niezbędne będzie poukładanie zabawek, książek i ubrań. W salonie lub jadalni warto zadbać o wyczyszczenie stołu i krzeseł, tym bardziej, jeśli tam będzie organizowana wieczerza wigilijna.

Porządki świąteczne z marką Ludwik Ekologiczny

Marka Ludwik, w trosce o dobro konsumentów i środowiska naturalnego, stworzyła linię w pełni ekologicznych produktów. Asortyment spełnia wysokie kryteria środowiskowe, a opakowania tych produktów  nadają się do recyklingu. Preparaty marki Ludwik Ekologiczny gwarantują wysoką skuteczność mycia, czyszczenia oraz prania. Nie zawierają w sobie szkodliwych substancji chemicznych, co potwierdzają certyfikaty. Z marką Ludwik Ekologiczny porządki świąteczne staną się czystą przyjemnością.

Odpowiedź