Niskie zbiorniki na szamba na tereny podmokłe

[REKLAMA]

Właściciele domków jednorodzinnych którzy budują się w terenach pozbawionych kanalizacji mogą skorzystać z rozwiązań typu szamba betonowe lub plastikowe. Jednak które z tych zbiorników nadają się na tereny podmokłe? Zapytamy właściciela firmy ABC Szamba Betonowe o opinie.

Jakie szamba należy stosować na tereny podmokłe?

Każde zbiorniki czy to betonowe czy plastikowe mają swoje plusy i minusy, na tereny podmokłe wydawało by się że warto zastosować zbiornik plastikowy który w zasadzie najbardziej prawdopodobnie okaże się szczelniejszy niż zbiornik betonowy, jednak nie do końca tak jest. Zbiorniki plastikowe są z zasady lekkie zatem w terenie podmokłym może się taki zbiornik zachować jak piłka którą będziemy chcieli utrzymać pod wodą. Zbiornik plastikowy w terenie podmokłym wymaga specjalnego podłoża „podstawy” inaczej zwanej kotwicy, dobrze jest też taki zbiornik obsypać chudym betonem bo jeżeli nawet zbiornik będzie zakotwiczony od dołu wylewką, może być z czasem ściskany do środka i ostatecznie zbiornik plastikowy może pęknąć. Najlepszym rozwiązaniem może być w terenie podmokłym zbiornik betonowy.

Zbiorniki betonowe na tereny podmokłe

Zbiornik betonowy w terenie podmokłym załatwia sprawę, należy tylko pamiętać że w przypadku piaszczystych i podmokłych pojawia się kolejny problem, niekiedy nie da się wykopać nawet dołu pod zbiornik ponieważ nachodząca woda zabiera ze sobą kolejne pokłady piasku przez co wykop się powiększa i zasypuje co niekiedy uniemożliwi zrobienie wykopu na głębokość umożliwiającą zachowanie spadków rur kanalizacyjnych. W takim przypadku Klienci szukają zbiorników betonowych ale płytkich tak by wykop nie był znacząco głębszy niż poziom wód gruntowych.

Najniższy zbiornik betonowy

W naszej ofercie znajduje się zbiornik betonowy w wersji niskiej szambo 10m3 NISKI, wspomniany zbiornik jest wysokości 160cm to dosyć nisko jeśli chodzi o tak dużą pojemność, posiadamy również zbiorniki 12m3 w o wysokości 160cm ale i hit 7m3 w wysokości 130cm. Oczywiście można też uzyskać głębokość 110cm stosując dwa zbiorniki po 4m3, rozwiązań jest bardzo dużo jeśli chcecie Państwo możemy doradzić, wycenić jak i zrealizować inwestycję, wpiszcie w google ABC Szamba Betonowe i na pewno znajdziecie kontakt do nas.

Odpowiedź