Monitoring wizyjny osiedli mieszkalnych – w czym jest lepszy od klasycznego monitoringu?

[REKLAMA]

Zapewnienie bezpieczeństwa na osiedlu jest niezwykle ważne. Nie może zatem dziwić, że wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie inwestują niemałe środki w nowoczesne systemy monitorujące. Jeszcze nie tak dawno prym wiódł przede wszystkim klasyczny monitoring. Dziś zaczyna się to zmieniać i coraz częściej montowany jest monitoring wizyjny. Czym różni się od tego klasycznego i dlaczego jest to lepsze rozwiązanie?

Czym monitoring wizyjny różni się od monitoringu klasycznego?

To, co charakteryzuje klasyczny monitoring to fakt, że przekazuje on informacje o wtargnięciu na osiedle niepożądanej osoby dopiero w momencie, kiedy włączy się alarm. Oznacza to, że reakcja w takim przypadku może okazać się zbyt późna. Co więcej, monitoring klasyczny najczęściej pozwala jedynie na obejrzenie zaistniałej sytuacji i na określenie czasu, w jakim miała miejsce. Obraz z monitoringu często nie jest również zbyt ostry. W efekcie zidentyfikowanie nieproszonych gości na osiedlu jest dość trudne. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku monitoringu wizyjnego. Jest dużo precyzyjniejsze i daje o wiele więcej możliwości. Przede wszystkim monitoring wizyjny pozwala na śledzenie obiektu dzięki precyzyjnie nałożonej siatce. W momencie, w którym na osiedle wtargnie osoba nieproszona, sygnał o tym zdarzeniu zostanie natychmiast przesłany do operatora monitoringu. Pozwala to na bardzo szybką reakcję, a tym samym na zapobiegnięcie ewentualnym szkodom. Wszystko dzięki temu, że monitoring wizyjny przekazuje obraz w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie zatem o wiele bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa w porównaniu z monitoringiem klasycznym. Oczywiście pod warunkiem, że skorzysta się z profesjonalnych i nowoczesnych rozwiązań. Pod tym kątem warto zapoznać się z ofertą firmy SVS24.

Kiedy warto zastosować monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny ma bardzo szerokie zastosowanie. Warto pomyśleć o jego montażu w celu:

  • zapewnienia bezpieczeństwa mieszańcom osiedla,
  • ochrony mienia na osiedlu,
  • szybkiej reakcji na wypadek niebezpiecznej sytuacji,
  • a także uzyskania dokładnego materiału filmowego w przypadku zajścia niechcianej sytuacji.

Innymi słowy, monitoring osiedla, dzięki tej technologii zapewnia mieszkańcom wysoki poziom bezpieczeństwa. W znaczący sposób minimalizuje ryzyko włamania do mieszkania na osiedlu czy kradzieży samochodu z parkingu. Zmniejsza także ryzyko ewentualnych aktów wandalizmu na osiedlu. Kamery monitoringu skutecznie odstraszają ewentualnych włamywaczy, złodziei czy wandali. Zawsze pozwala także na niemal natychmiastową reakcję.

Dlaczego warto zainwestować w monitoring wizyjny?

Zadaniem każdego systemu monitoringu na osiedlu jest wykrywanie niepożądanych osób, które wtargnęły na teren osiedla. Jak jednak wspomniano na początku, klasyczny monitoring nie daje możliwości szybkiej reakcji. Inaczej jest w przypadku monitoringu wizyjnego. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie znaleźć można na stronie https://svs24.pl/monitoring-osiedla/. Taki system monitoringu pozwala na szybkie podjęcie działań jeszcze zanim dojdzie do ewentualnej szkody.

Odpowiedź