Mini żuraw – najlepsze urządzenie do transportu i montażu szkła

Szkło to materiał dość ciężki, a przy tym łatwy w uszkodzeniu. W związku z tym przy jego transporcie i montażu należy zachować szczególną ostrożność. Na szczęście na rynku są dostępne urządzenia, które pozwalają wykonać to w miarę sprawnie. Jednym z nich jest tzw. mini żuraw. Jak wygląda takie urządzenie i co przemawia za jego wyborem?

Czym jest mini żuraw?

Mini dźwigi są dziś wykorzystywane na terenie całego kraju i cieszą się rosnącą popularnością. To zrozumiałe, ponieważ przy ich użyciu o wiele sprawniej realizowane są inwestycje mieszkaniowe i przemysłowe. Dzięki nim montaż szkła jest zdecydowanie szybszy, a przecież wciąż są to urządzenia o dosyć kompaktowych wymiarach. Jednocześnie mini żuraw jest w stanie poruszać się po trudnym, nawet błotnistym terenie.

Oczywiście mini żuraw może się różnić na przykład udźwigiem czy sposobem zasilania. Często to dźwigi zasilane ropą, ale poza dieslami w sprzedaży są również urządzenia o napędzie elektrycznym. Dzięki temu mogą one pracować nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń.

Mini dźwigi marki BG Lift

Jeśli interesuje Cię wysokiej klasy dźwig, na pewno musisz postawić na urządzenia od renomowanych producentów. Z pewnością do takich zalicza się firma BG Lift.

To renomowana marka na rynku, która ma ogromne doświadczenie w budowaniu takich maszyn usprawniających codzienny transport i montaż szkła. Zawsze bez względu na model (np. BG Lift M060, BG Lift M400, BG Lift M250) sprzęt ten charakteryzuje się kompaktową konstrukcją i zwrotnością. Wszystkie modele są również zaprojektowane w taki sposób, aby osiągnąć najlepsze parametry zwrotności oraz wytrzymałości.

Mini żuraw do szyb marki BG Lift sprawdzi się więc we wszystkich, również w wąskich przestrzeniach, kiedy dostęp jest mocno utrudniony. W związku z tym z powodzeniem możesz z niego korzystać również wewnątrz budynków. Co więcej, możesz z nich korzystać nawet na piętrach wysokich budynków.

Inne dźwigi z oferty renomowanej firmy to urządzenia od firmy Maeda. Do przykładowych mini dźwigów tej marki należą między innymi Maeda MC 285C oraz Maeda MC 405. Również ten sprzęt to gwarancja niezawodności pracy ze szkłem. Sprawdzi się on przy transporcie dużych okien, ale nie tylko, ponieważ również wszelkiego rodzaju maszyn, a nawet konstrukcji stalowych.

Przykładowo dźwig Maeda MC 405 zapewnia udźwigi powyżej 3000 kg, a zasięg wysięgnika powyżej 20 m. Maszyna doskonale nadaje się więc do przenoszenia szkła wielkoformatowego liczonego w tonach.

Oczywiście pamiętaj, że wybrane mini dźwigi mają też bogate wyposażenie dodatkowe. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko napędem i modelem. Poza tym mogą one mieć różne dodatkowe funkcje, na przykład pilot zdalnego sterowania, hak szperający i zblocze hakowe. Jeśli to dźwig, z którego będziesz korzystać we wnętrzach budynków, weź też pod uwagę same gąsienice. Optymalnie, kiedy mini żuraw ma białe gąsienice. To ważne, ponieważ to gąsienice, które nie zostawiają śladów na posadzce.

Odpowiedź