Kapsułki do prania – wady i zalety

[REKLAMA]

Przez lata jako najpopularniejszy typ piorącego detergentu stanowił popularny po dziś dzień proszek do prania. Ten ostatni z kolei zastąpił stosowane powszechnie wcześniej szare mydło czy też płatki mydlane. Natomiast obecnie swoje triumfy święcą piorące kapsułki. Czy warto po nie sięgać i dlaczego?

 Dlaczego kapsułki?

Jeśli chodzi o wady, to można co prawda stwierdzić, że kapsułki do prania są niepodzielne i można zastosować jedynie określoną porcję detergentu. Nie nadają się zatem tak dobrze, jak dedykowane do tego celu płyny czy proszki do prania ręcznego, chociaż w przypadku posiadania tylko kapsułek – można skorzystać z ich zawartości, ponieważ łatwo ją wydobyć. Kapsułki do prania są natomiast idealne do pralek automatycznych, dominujących w naszych gospodarstwach domowych. Mało kto zapewne wyobraża sobie obecnie pranie wszystkiego ręcznie. W związku z tym właśnie kapsułki, opracowane jako produkt w porcjach przeznaczonych do tego rodzaju standardowych urządzeń, pozwala na wygodne dozowanie środka piorącego.

Bez względu na to, czy chodzi o kapsułki do prania białego, czy może te do kolorów, większość kapsułek zawiera optymalną ilość preparatu do pojedynczego prania, najczęściej w formie żelu (lub płynu), biorąc pod uwagę różną pojemność bębnów pralek poszczególnych marek. Objętość porcji prania w przypadku najbardziej popularnych modeli jest najczęściej do siebie zbliżona. Zawartość kapsułek Ludwik opakowana jest w łatwo rozpuszczalną w wodzie folię, dzięki czemu nie ma obaw o zabrudzenie np. dłoni bądź okolic pralki podczas aplikacji kapsułek.

 Płyn do płukania, a może perełki?

Kapsułki są bardzo popularne jako efektywnie działający środek piorący. W celu nadania upranym rzeczom świeżego zapachu, warto wypróbować perełki zapachowe do prania o zapachu kwiatowym Ludwik. Zazwyczaj w tym celu bywa stosowany płyn do płukania tkanin. Perełki, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kapsułek, zapewniają łatwe i wygodne dozowanie. Kapsułki piorące w połączeniu z zapachowymi perełkami to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie detergentów do prania. Kapsułki jako takie często zawierają nie tylko samą substancję piorącą, ale również – płyn, znajdujący się np., w osobnej komorze kapsułki. Wówczas naturalnie perełki zapachowe do prania o zapachu kwiatowym są ewentualnie luksusowym, ale niekoniecznym dodatkiem. Wybierz swój rodzaj kapsułek Ludwik oraz pomyśl, czy sięgniesz po klasyczny płyn do płukania, czy może po pachnące perełki!

Odpowiedź