Jaką klamkę do drzwi wybrać?

[REKLAMA]

Klamka do drzwi to jeden z najczęściej eksploatowanych elementów naszego domu. Z tego względu warto zadbać o to, aby została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu będzie funkcjonalną ozdobą na długie lata!

Klamka do drzwi a charakter domu

Możemy dobrać klamkę do drzwi tak, aby podkreśliła charakter naszego domu lub danego pomieszczenia. Detale przyciągają uwagę a klamka może znacznie poprawić wygląd drzwi. Wybierając klamkę musimy zachować proporcje, aby klamka stanowiła idealny estetyczny duet z drzwiami. Ponieważ klamka do drzwi jest intensywnie eksploatowana, zwróćmy także uwagę na materiał, z jakiego została wykonana.

Nowoczesność lub klasyka

W nowoczesnym budownictwie idealnie sprawdzają się minimalistyczne klamki ze stali nierdzewnej. Ten materiał jest odporny na rdzę i elegancki. Natomiast modele przeznaczone do bram i furtek są odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych (np. cynkowanie lub malowanie proszkowe).

Wciąż produkowane są klasyczne klamki kute z mocno zdobioną rękojeścią. Tego typu elementy doskonale podkreślą charakterystyczne kute ogrodzenie i dom w klasycznym stylu. Dostępne są gotowe klamki, przeznaczone do bram i furtek lub takie przeznaczone do obróbki. Wybierając odpowiednią klamkę do drzwi, furtki lub bramy musimy pamiętać o tym, aby komponowała się z zawiasami.

Klamki do drzwi w sklepie internetowym bonmario.com

Bezpieczeństwo a klamka

Przede wszystkim klamka do furtki powinna zabezpieczyć posesję przed wejściem niepożądanej osoby. Warto rozejrzeć się za takim rozwiązaniem jak zamek z kodem mechanicznym. Ponadto, takie klamki powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Możemy także zadbać o swoje bezpieczeństwo za pomocą zamków antypanicznych. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w sytuacjach zagrożenia życia. Silne pchnięcie klamki ją otwiera podczas ewakuacji. Samozamykacze (https://bonmario.com/akcesoria-do-bram-i-ogrodzen/samozamykacze.html) natomiast to dobry patent na drzwi i furtki, które zdarza nam się zapomnieć zamknąć. Mogą także ochronić dzieci i zwierzęta przed ucieczką z posesji.

Odpowiedź