Jak zorganizować sobie salę kinową we własnym domu?

Kino to popularna rozrywka. Na seanse filmowe wybierają się ludzie praktycznie w każdym wieku. Szeroka oferta repertuaru sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórych może odstraszać jedynie gwar i zamieszanie panujące nierzadko na sali kinowej. Czy zatłoczony multipleks i czas spędzony w kolejkach do kasy biletowej, to jedyny sposób na obejrzenie interesującego seansu? Zdecydowanie nie! Czytaj dalej i dowiedz się, jak zorganizować salę kinową we własnym domu!

Myślisz kino, czujesz popcorn – urządzenia do popcornu

Wizyta w kinie rządzi się swoimi prawami. Przygotowania do seansu nie kończą się zwykle na wyborze odpowiedniego filmu. W oczekiwaniu na projekcję nie może przecież zabraknąć wizyty w bufecie. Świeżo uprażony popcorn lub chrupiące nachosy wraz z dużą colą to niezbędne atrybuty każdego prawdziwego kinomaniaka. To wiąże się jednak z koniecznością stania w kolejkach, które nierzadko nie są najkrótsze. Aby zdążyć ze wszystkim, musisz zatem pojawić się na miejscu odpowiednio wcześniej, a potem stać pomiędzy innymi nieszczęśnikami i cierpliwie czekać na swoją kolej.

Kino – zrób to sam!

A jeśliby spróbować przenieść kino do domowego zacisza? Tylko spróbuj sobie to wyobrazić. Wybierasz film tak długo, jak tylko potrzebujesz. Nie spotykasz naglących spojrzeń kasjera ani nie słyszysz utyskiwań pozostałych klientów na Twój brak zdecydowania. Wiemy przecież, że wybór seansu nie zawsze jest taką prostą sprawą, zwłaszcza gdy musisz dokonać go w porozumieniu z paczką znajomych.

Wiesz już, co chcesz obejrzeć. Dalej pojawia się zwykle prośba o wybór miejsca. Zależy Ci na swobodzie, podczas gdy ekran zalewa wielka, mocno czerwona plama, sygnalizująca pękającą w szwach salę kinową. Już sobie wyobrażasz to nerwowe przeciskanie się pomiędzy kolejnymi rzędami foteli. Z grymasem niezadowolenia myślisz o wszystkich spóźnialskich, którzy pojawiają się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy Ty już zajmiesz wygodne miejsce. Zanim oni zrobią to samo, czeka Cię jeszcze seria rozpraszających Twoją uwagę szmerów i szeptów.

Zorganizowanie sali kinowej we własnym domu to gwarancja swobody i komfortu. Pomyśl tylko:

  • wygodne łóżko z miłą poduszką zamiast ciasnego fotela,
  • cisza umożliwiająca niczym niezakłócone oddawanie się fabule filmu,
  • przerwy, podczas których nie tracisz ani minuty seansu,
  • żadnych kolejek, żadnych zatłoczonych miejsc.

A przede wszystkim możliwość spędzenia tego czasu dokładnie tak, jak lubisz. Dlatego, aby zorganizować osobistą salę kinową, przygotuj wcześniej kilka rzeczy. Po pierwsze – smaczne przekąski. W tym zakresie możesz pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo, nie przejmując się tym, że będziesz nieznośnie chrupał przez pół filmu i przeszkadzał tym innym. Jeśli wizja kina w domu powoduje w Tobie natychmiastową tęsknotę za pysznym popcornem, bez obaw! Na rynku można znaleźć specjalne urządzenia do popcornu. Warto w nie zainwestować, jeśli seanse filmowe to Twoja ulubiona rozrywka, ale nie tylko. Można bowiem kupić profesjonalne urządzenia do popcornu w wersji mobilnej. Taki gadżet świetnie sprawdzi się również na rozmaitych piknikach i okolicznościowych imprezach.

Po drugie zaś, zaaranżuj pomieszczenie, w którym chcesz zorganizować salę kinową. Zadbaj o odpowiednie zaciemnienie pokoju, aby oglądać film bez żadnych przeszkód. I nie zapominaj o wygodnym miejscu do siedzenia albo nawet do leżenia – w końcu jesteś u siebie!

Stworzenie własnej sali kinowej to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników kina. Jest to bowiem gwarancja swobody, komfortu i pełnego relaksu. Urządzenia do popcornu, TV z wysokiej jakości obrazem czy wygodny fotel – te elementy wniosą namiastkę kina do naszego domu.

Odpowiedź