Jak wyczyścić kanapę? Domowe sposoby

[REKLAMA]

Jednym z bardziej uciążliwych zanieczyszczeń, jakie mają miejsce w każdym domu, jest zabrudzona kanapa. To właśnie ona potrafi całkowicie zepsuć widok całego pomieszczenia i zniszczyć ładne i estetyczne wnętrze. Można jednak pozbyć się owego brudu, w zależności od tego, jak powstał. Duże znaczenie ma również, z czego takie kanapy z funkcją spania są wykonane. Jeśli jest to wyjątkowo delikatny materiał, to może nieść to ze sobą pewne problemy, jeśli jednak jest to standardowa skóra lub tkanina miękka, to powinny pomóc domowe sposoby. To, jak wyczyścić kanapę domowym sposobem, uczyły nasze babcie jeszcze wiele lat wcześniej. Nikt nie miał wówczas ani dostępu, ani wiedzy na temat drogich detergentów, które w magiczny sposób wywabiają plamy z kanapy. Jednym z prostszych sposobów i bardziej skutecznych, jest zwyczajnie starcie mokrą ścierką na świeżą plamę. Jeśli dziecku spadło trochę obiadu lub inne mokre substancje, to najlepiej jest to od razu zetrzeć na mokro. Po wyschnięciu należy się dokładnie przyjrzeć, czy coś zostało z plamy i jeśli tak, należy sięgnąć po środek czyszczący. Kanapy z funkcją spania są wykonane zazwyczaj z materiałów, które nie chłoną łatwo brudu, dlatego, jeśli coś zostanie sprane na szybko, może się okazać, że nie zostanie nawet ślad.

Jak wyzbyć się trudnego brudu z kanapy?

Jeśli jednak mamy do czynienia z zaschniętym brudem lub kawałkami jedzenia, to trzeba sięgnąć po grubszą artylerię. Najlepiej sprawdza się wówczas twarde mydło. Na początku usuń starannie resztki jedzenia i delikatnie zmocz to miejsce. Nie trzeba jednak użyć dużej ilości wody, tylko dosłownie dotykać to miejsce wilgotną ścierką. Jeśli nie pozostały już żadne wyczuwalne grudki, tylko plama, należy wetrzeć mocno mydło w to miejsce. Może się sprawdzić również proszek, jednak nie poleca się użycia wybielacza, który może odbarwić miejsce na kanapie.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak wyczyścić kanapę domowym sposobem, wiele pań domu poleci sodę oczyszczoną. To właśnie ona potrafi zdziałać cuda w kwestii odplamiania najróżniejszych tekstur. Najlepiej jednak działa, jeśli nieco rozpuści się ją w odrobinie wody. To właśnie w ten sposób powstaje czyszcząca paka, która odplamia powierzchnie. Należy nałożyć ją na plamę i odczekać chwilę. Później należy starannie to zetrzeć i po problemie. Jednak najlepszym rozwiązaniem w kwestii czyszczenia powierzchni takich jak kanapy dwuosobowe z funkcją spania, jest ich odpowiednie zabezpieczenie. To właśnie od tego, czy nałożymy na nią jakieś odpowiednie nakrycie, zależy, czy będziemy mogli spać na tym spokojnie i cieszyć się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Bo jeśli coś jest wizytówką ładnego salonu, to właśnie odpowiednia kanapa z funkcją spania. To właśnie one są najlepszym sposobem na praktyczne umeblowanie wnętrza pokoju. Jeśli nie jest ono właściwie dobrane, to może skończyć się złym rozmieszczeniem innych mebli lub zwyczajnie efektem zagracenia pomieszczenia. Jeśli zaś jest adekwatny do potrzeb i wielkości pomieszczenia, to świetnie się sprawdza w każdej sytuacji, zarówno gdy w domu jest pełno gości, jak i w momencie, gdy jest się samemu.

Odpowiedź