Jak urządzić i zaaranżować pokój gracza?

[REKLAMA]

Gaming w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością również w Polsce. Dla wielu gry to tylko hobby, aczkolwiek w przypadku coraz większego grona graczy idą za tym również duże, a często nawet ogromne pieniądze. Oczywiście wymaga to talentu, a przede wszystkim zaangażowania i treningu, co wiąże się z godzinami spędzonymi przy komputerze czy konsoli. Skoro tak, pokój gracza powinien być odpowiednio zaaranżowany. Sprawdzamy, jak go urządzić, w jakich barwach i co powinno się w nim znaleźć.

Jakie meble do pokoju gracza?

W pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie o to, jakie meble powinny znaleźć się w pokoju gracza. Oczywiście podstawą jest dobry fotel gamingowy. Przede wszystkim musi on być komfortowy i ergonomiczny. Obecnie oferta takich produktów jest naprawdę szeroka, a więc na pewno każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Oprócz fotelu konieczne jest też właściwe biurko. Także ten mebel w przypadku graczy jest specjalistyczny, zwykle mając tylko dwie nogi. Biurko gamingowe ma też szeroki blat i daje możliwość jego regulacji. Należy mieć na uwadze, że niekiedy na biurku gracza muszą pomieścić się nawet dwa lub trzy monitory. Co więcej, do tego dochodzą różne akcesoria gamingowe (np. uchwyt do słuchawek), a więc tego miejsca na blacie musi być naprawdę sporo. Bardzo często, zazwyczaj w standardzie takie biurka pozwalają również na chowanie przepustów kablowych.

Pamiętajmy również o właściwej lokalizacji biurka gracza. Optymalnie jest je ulokować bokiem do okna, zaraz przy ścianie. Dzięki temu światło nie będzie odbijać się od ekranu. Jednocześnie nie będzie też oślepiać gracza i przeszkadzać mu w rozgrywce. Dodatkowo w pokoju powinno znaleźć się miejsce na jakiś regał na płyty. Może on być stojący lub wiszący.

Jakie kolory w pokoju gamingowym?

Oprócz mebli warto zadbać też o właściwą kolorystykę takiego pomieszczenia. Przede wszystkim należy unikać jaskrawych oraz intensywnych barw. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do kolorów, możemy postawić na farby o odcieniach granatu i szarości. Pokój gracza musi być bowiem utrzymany w bardzo stonowanej kolorystyce. Ściany mogą być nawet czarne, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że jest to barwa dość przytłaczająca i depresyjna. Lepiej więc unikać farb w tym kolorze, zwłaszcza w przypadku aranżowania pokoju gracza dla nastolatka.

Ważne jest też właściwe oświetlenie. Jeżeli odwiedzimy sklep dla graczy, który oferuje sprzęt, meble i akcesoria gamingowe, jest mnóstwo oświetlenia z przeznaczeniem specjalnie do gamingu. Chcąc nieco zaoszczędzić, można postawić na zwykłe taśmy LED, które również stworzą designerskie środowisko.

Jak widać, pokój dla gracza nie jest zwykłym pokojem. Należy zadbać w nim o właściwy nastrój, w czym pomaga oświetlenie i odpowiednio dobrana kolorystyka. Podstawą są natomiast meble, w tym wygodne, ergonomiczne fotele gamingowe i specjalistyczne biurka. Warto przyłożyć się do aranżacji takiego wnętrza. Dzięki temu posłuży ono graczowi przez długie lata.

Odpowiedź