Jak prawidłowo wymierzyć zasłony?

[REKLAMA]

Zasłony stanowią nieodłączny element wystroju wnętrz, nadając pomieszczeniu nie tylko funkcjonalność o każdej porze dnia, ale także charakter. Nowe, dopasowane do stylu pomieszczenia dekoracje okienne, potrafią zdziałać cuda. Ale jak prawidłowo wymierzyć zasłony, aby były idealnie dopasowane do okna i pomieszczenia? Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć pożądany efekt.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak mierzyć zasłony w zależności od ich rodzaju,
  • gdzie zamówić wysokiej jakości tkaninę na zasłony i szycie na miarę.

Odpowiednio dobrana i dopasowana do okna zasłona może wprowadzić do pomieszczenia niepowtarzalny klimat i elegancję. Jednak, aby spełniła swoją rolę w pełni, niezbędne jest jej prawidłowe wymierzenie.

Idealne zasłony na oknie – jak zwymiarować w zależności od rodzaju zawieszenia?

Przed przystąpieniem do pomiarów zastanów się nad stylem ozdób okiennych, który będzie najlepiej pasować do Twojego wnętrza. Preferujesz romantyczne upięcie tkaniny na taśmie marszczącej, a może nowoczesne i niezwykle łatwe w montażu zasłony na kółkach? Od wyboru odpowiedniego rodzaju zależy to, jakie dokładnie pomiary powinnaś przeprowadzić.

  • Zasłony na taśmie marszczącej

Montuje się je na karniszach lub szynach za pomocą żabek albo haczyków. Dzięki wszytej taśmie można regulować gęstość marszczenia.

Jak mierzyć zasłony na taśmie? Ich długość powinna być określana od połowy żabek, do których będą przypięte, do podłogi lub parapetu. Zależnie od miejsca przypięcia do taśmy, dodaj do długości zasłony od 2 do 5 cm. Chcesz, aby zasłona wisiała nad podłogą? Odejmij więc od tego wyniku 1-2 cm. Jeśli chodzi o szerokość, dodaj od 50 do 100% do szerokości karnisza.

  • Zasłony na szelkach

To doskonały wybór dla tych, którzy wolą unikać wdrapywania się na drabinę i żmudnego upinania zasłon na żabki.

Jak wymierzyć zasłony na szelkach? Aby uzyskać optymalną długość, zmierz odległość od górnej krawędzi karnisza do podłogi. Jeśli chodzi o szerokość, zmierz karnisz, a następnie dodaj 50-60% na umarszczenie.

  • Zasłony na przelotkach (kółkach)

Ten rodzaj tworzy gładkie, symetryczne fale i podobnie jak wersja na szelkach jest dobrym wyborem dla tych, którzy nie chcą męczyć się z żabkami.

Aby uzyskać odpowiednie rozmiary zasłony na przelotkach, zmierz odległość od górnej krawędzi karnisza do podłogi i dodaj 2 cm na zakładkę materiału nad kółkiem. Jeśli chodzi o szerokość, dodaj około 60-70% do wyniku pomiaru karnisza.

  • Zasłona na kanale z grzywką

Modele z dekoracyjną grzywką są wyposażone w taśmę marszczącą, co pozwala na łatwe zawieszenie ich na karniszu na żabki lub haczyki.

Aby zmierzyć zasłonę tego typu, najpierw sprawdź odległość od górnej krawędzi karnisza do podłogi, pomijając grzywkę. Odejmij 1-2 cm, aby zasłona ładnie zwisała nad podłogą. Aby uzyskać szerokość, do wymiaru karnisza dodaj 50-100%.

  • Zasłony na taśmie Wave

Ten rodzaj zasłon jest idealnym wyborem dla miłośniczek nowoczesnych aranżacji wnętrz. Ich przymocowanie jest tak precyzyjne, że nie musisz martwić się o układanie materiału.

Aby odpowiednio wymierzyć zasłony Wave, sprawdź odległość od dolnej krawędzi szyny do podłogi, a uzyskany wynik pomniejsz o 0,5- 2 cm. Podana przez Ciebie szerokość będzie odpowiadać szerokości gotowej zasłony, ułożonej w równe fale.

  • Zasłony na haczykach Flex

Każda zasłona ma eleganckie podwójne zakładki, które doskonale pasują do delikatnych, kobiecych wnętrz.

Długość zasłon na haczykach Flex można zmierzyć na dwa sposoby. Jeśli zależy Ci na ukryciu szyny, zmierz odległość od górnej krawędzi szyny do podłogi i odejmij 0,5-2 cm. Jeśli jednak chcesz odsłonić szynę, zmierz od dolnej krawędzi szyny do podłogi i również odejmij od wyniku 0,5-2 cm. Do szerokości nie musisz dodawać nic – podany wymiar karnisza będzie odpowiadać szerokości gotowej zasłony.

Pamiętaj, że aby zawiesić dwie zasłony na jednym oknie, powinnaś podzielić uzyskaną szerokość zasłony na pół.

Materiał na zasłony – gdzie szukać wysokiej jakości tkanin?

Gdy już znasz wymiary i wiesz, ile materiału na zasłony będziesz potrzebować, skorzystaj z usług marki Dekoria – producenta zasłon na wymiar, który szyje swoje wyroby w polskiej szwalni. Oferta obejmuje szeroki wybór wysokiej jakości tkanin, dzięki temu możesz wybrać idealny wzór i teksturę, aby podkreślić charakter Twojego wnętrza.

Dodatkowo, dzięki możliwości skorzystania z wygodnego narzędzia do zamawiania dekoracji okiennych, proces zamawiania staje się prawdziwą przyjemnością. Twoje zasłony zostaną uszyte dokładnie według Twoich wymiarów i preferencji. Z łatwością dobierzesz do nich także firany na wymiar czy rolety okienne.

Zasłony na oknie w jasnym salonie

Dekoria.pl, zasłona na haczykach flex podwójnych z kolekcji tkanin Crema, firana woalowa na taśmie biała natural look z ołowianką

Pomiar zasłon wymaga uwagi i precyzji, ale z odpowiednimi wskazówkami i narzędziami jest to zadanie prostsze, niż się wydaje! Skorzystaj z możliwości szycia na wymiar w sklepie internetowym dekoria.pl, a Twoje nowe zasłony staną się nie tylko funkcjonalną blokadą światła, ale także głównym punktem wnętrza, przyciągającym wzrok gości.

Odpowiedź