Gdzie sprawdzą się panele piankowe na ścianę?

Gdzie sprawdzą się panele piankowe na ścianę? Czy rozwiązanie tego rodzaju można wykorzystać w każdym pomieszczeniu? Czy w ogóle panele piankowe są świetną opcją? Jeśli interesują Cię panele piankowe na ścianę, szczegóły na ich temat znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Czym wyróżniają się panele piankowe na ścianę?
  2. Czy panele ścienne trzeba montować na całej ścianie?
  3. Panele ścienne – jakie panele dekoracyjne są teraz modne?

Panele dekoracyjne na ścianę to rozwiązania, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – zarówno w salonie, jak i sypialni, kuchni, łazience, domowym biurze czy pokoju dziecięcym. Na rynku można znaleźć wiele opcji, różniących się między sobą nie tylko fakturą, ale i kształtem czy kolorami. Sporą popularnością cieszą się aktualnie panele piankowe. Czym wyróżniają się na tle innych paneli ściennych?

Czym wyróżniają się panele piankowe na ścianę?

Standardowe panele piankowe na ścianę to świetna opcja dla tych, którzy uwielbiają oryginalne i kreatywne rozwiązania. Te miękkie panele dostępne są w przeróżnych wzorach, kształtach i kolorach, dzięki czemu możesz stworzyć zarówno stonowaną, jak i najbardziej szaloną przestrzeń! Jedyne co Cię ogranicza, to tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Z reguły panele piankowe na ścianę wykonuje się z dobrej jakości pianki poliuretanowej. Do zalet materiału tego rodzaju zalicza się głównie odporność na odkształcenia. Z tego powodu panele ścienne piankowe można wykorzystać nie tylko jako element dekoracyjny ściany, ale i zagłówek do łóżek – na przykład dziecięcego. Warto wiedzieć, że piankowe rozwiązania to także panele ścienne akustyczne. Ze względu na parametry akustyczne często poleca się je do pokoju dziecięcego, w celu wyciszenia pomieszczenia. Dodatkowo gwarantują bezpieczeństwo, gdy podczas zabawy nasza pociecha nieopatrznie uderzy w ścianę. Panele piankowe na ścianę zamontowane w odpowiednim miejscu zamortyzują odpowiednio uderzenie.

Montaż miękkich paneli piankowych jest bardzo prosty. Wystarczy na panele ścienne nanieść odpowiedni klej montażowy, a następnie element ten przycisnąć do ściany we wcześniej wybranym przez nas miejscu. Samo utrzymanie tej dekoracji ściennej w odpowiedniej czystości nie jest trudne. Z reguły panele piankowe na ścianę mają odpowiednią powłokę antystatyczną, dzięki czemu kurz osadza się jedynie na krańcu paneli. Zaletą piankowej dekoracji ściennej jest również to, że bez problemu można odkurzać całą konstrukcję. Poleca się do tego głównie miękką szczotkę. Jeśli natomiast panele piankowe na ścianę zostaną nieopatrznie ubrudzone, wystarczy delikatnie mokrą szmatką wytrzeć równomiernie całą dekorację.

Czy panele ścienne trzeba montować na całej ścianie?

Zastanawiasz się, czy panele ścienne trzeba montować na całej ścianie? I tak i nie! Niektóre rozwiązania mogą w naszym pomieszczeniu lepiej prezentować się, gdy pokrywają całą ścianę. Inne natomiast – i tych jest znacznie więcej – świetnie sprawdzą się zarówno na całej powierzchni, jak i zajmując jakiś jej fragment w ciekawie ułożonej kompozycji. Wzory można układać w każdym kierunku, do tego poziomo lub pionowo. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie ostatecznie nam zależy.

Panele ścienne – jakie panele dekoracyjne są teraz modne?

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzają się wspomniane miękkie panele piankowe w różnych kształtach i kolorach. W innych pomieszczeniach natomiast coraz częściej montuje się dekoracje ścienne z geometrycznymi wzorami czy motywami heksagonów. Wśród dekoracji ściennych sporą popularnością cieszy się również beton – niekoniecznie oryginalny, ponieważ zainteresowani chętnie sięgają również po jego imitacje. W nowoczesnym mieszkaniu doskonale sprawdzą się panele ścienne w formach surowych i w odcieniach szarości, które można nieco przełamać kontrastowym kolorem. Aby stworzyć natomiast bardziej przytulne wnętrze, warto skusić się na drewniane panele ścienne.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odpowiedź